Tramp Alyaskada Putinlə görüş üçün yolda, Zelenskidən sülh çağırışı
Kremlin bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Alyaskada Rusiya lideri Vladimir Putinlə təyyarədə görüş keçirəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski müharibəni bitirməyin vaxtının çatdığını bəyan edib. O, tərəfləri sülh istiqamətində addım atmağa çağırıb.
Tramp isə Putin barədə, “O, hücum edərək müzakirə aparır. İşinə yarayacağını düşünür, amma əslində ziyan verir. Bəlkə də bu, onun genlərində var”, – deyə bildirib. ABŞ prezidenti həmçinin, “Zirvədən müəyyən nəticələr çıxacaq, Putin ağıllı adamdır. Əgər razılaşma olmazsa, bunun ağır nəticələri olacaq”, – sözlərini əlavə edib.

Trump en route for meeting with Putin in Alaska, Zelensky calls for peace
The Kremlin announced that US President Donald Trump will hold a meeting with Russian leader Vladimir Putin on a plane in Alaska.
It is reported that Ukrainian President Volodymyr Zelensky has declared that it is time to end the war. He called on the parties to take steps towards peace.
Trump, regarding Putin, said: “He negotiates by attacking. He thinks it will work for him, but in reality, it causes harm. Perhaps it's in his genes.” The US President also added: “Certain results will emerge from the summit; Putin is a smart man. If there is no agreement, there will be severe consequences.”