Tramp Alyaskada Putinlə görüş üçün yolda, Zelenskidən sülh çağırışı
Kremlin bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Alyaskada Rusiya lideri Vladimir Putinlə təyyarədə görüş keçirəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski müharibəni bitirməyin vaxtının çatdığını bəyan edib. O, tərəfləri sülh istiqamətində addım atmağa çağırıb.
Tramp isə Putin barədə, “O, hücum edərək müzakirə aparır. İşinə yarayacağını düşünür, amma əslində ziyan verir. Bəlkə də bu, onun genlərində var”, – deyə bildirib. ABŞ prezidenti həmçinin, “Zirvədən müəyyən nəticələr çıxacaq, Putin ağıllı adamdır. Əgər razılaşma olmazsa, bunun ağır nəticələri olacaq”, – sözlərini əlavə edib.

Кремль сообщил, что президент США Дональд Трамп проведет встречу с российским лидером Владимиром Путиным на борту самолета на Аляске.
Редакция сообщает, что президент Украины Владимир Зеленский заявил о том, что пришло время положить конец войне. Он призвал стороны сделать шаги в направлении мира.
Трамп же о Путине заявил: «Он атакует и ведет переговоры. Думает, что это ему поможет, но на самом деле вредит. Возможно, это у него в генах». Президент США также добавил: «Саммит принесет определенные результаты, Путин умный человек. Если соглашения не будет, это будет иметь серьезные последствия».