Togg Team Türkiye-nin bildirdiyinə görə, 1 aprel 2026-cı il tarixindən sonra istehsal olunan Togg T10X avtomobillərində T10F ilə əlaqəli həm aparat, həm də proqram təminatı yenilənmələri həyata keçirilib. Şirkətdən verilən açıqlamada qeyd olunub ki, bu dəyişikliklər məhsul arxitekturasının uyğunluğu çərçivəsində aparılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, şirkət açıqlamasında “2026-cı il aprelin 1-dən etibarən istehsal olunan T10X cihazlarında, T10F ilə məhsul memarlığının uyğunluğu çərçivəsində aparat və proqram təminatı yeniləmələri aparılmışdır. Bu doğrultuda işləmə sırasındakı “Gözləmə” rejimi ləğv edilmiş, ekran görünüşləri birləşdirilmiş və cihazdan uzaqlaşdıqda işə düşən avtomatik kilidləmə funksiyası əlavə edilmiş, qapı qolundan kilidləmə funksiyası isə çıxarılmışdır.” ifadələrinə yer verib.

По сообщению Togg Team Türkiye, в автомобилях Togg T10X, произведенных после 1 апреля 2026 года, были реализованы как аппаратные, так и программные обновления, связанные с T10F. В заявлении компании отмечается, что эти изменения были внесены в рамках совместимости архитектуры продукта.
Redaksiya сообщает, что в своем заявлении компания отметила: «В устройствах T10X, произведенных с 1 апреля 2026 года, были проведены аппаратные и программные обновления в рамках совместимости архитектуры продукта с T10F. В связи с этим был отменен режим «Ожидание» в последовательности работы, объединены виды экрана, добавлена функция автоматической блокировки, срабатывающая при удалении от устройства, а функция блокировки с помощью дверной ручки была удалена.»