Süni intellektin (Sİ) və mürəkkəb alqoritmlərin qlobal ictimai rəyə, xüsusilə də dünyanın İsrail-Fələstin münaqişəsini necə başa düşdüyünə, şərh etdiyinə və təcrübə etdiyinə təsir etməsi getdikcə daha çox diqqət çəkir. Bu texnologiyaların təsiri, münaqişənin mürəkkəbliyini və onunla bağlı ictimai müzakirələri dəyişdirir.
Redaksiya JPost-a istinadla xəbər verir ki, süni intellektin və mürəkkəb alqoritmlərin qlobal ictimai rəyə təsiri, xüsusilə də dünyanın İsrail-Fələstin münaqişəsini necə başa düşdüyünə, şərh etdiyinə və təcrübə etdiyinə təsir edir. Bu texnologiyalar, münaqişənin mürəkkəbliyini və onunla bağlı ictimai müzakirələri dəyişdirir. Bu sahədəki araşdırmalar, süni intellektin informasiya yayımında və ictimai rəyin formalaşmasında oynadığı rolu araşdırır.
Qətər, süni intellekt sahəsində böyük sərmayələr edir və bu sahədəki fəaliyyətləri, xüsusilə də düşmənçilik məzmununun yayılması ilə bağlıdır. Bu, Qətərin süni intellekt texnologiyalarından istifadə edərək, münaqişə ilə bağlı ictimai rəyə təsir etmək cəhdlərini göstərir. Qətərin Süni İntellekt üzrə Dövlət Naziri Ömər bin Sultan Əl Olama, bu cür sərmayələri, süni intellektin geosiyasi arenada oynadığı rolu və onun münaqişələrin həllindəki potensial təsirini vurğulayır.

Искусственный интеллект влияет на израильско-палестинский конфликт
Все больше внимания привлекает влияние искусственного интеллекта (ИИ) и сложных алгоритмов на глобальное общественное мнение, особенно на то, как мир понимает, интерпретирует и воспринимает израильско-палестинский конфликт. Влияние этих технологий меняет сложность конфликта и общественные дебаты, связанные с ним.
Редакция со ссылкой на JPost сообщает, что влияние искусственного интеллекта и сложных алгоритмов на глобальное общественное мнение, особенно на то, как мир понимает, интерпретирует и воспринимает израильско-палестинский конфликт, становится все более заметным. Эти технологии меняют сложность конфликта и общественные дебаты, связанные с ним. Исследования в этой области изучают роль искусственного интеллекта в распространении информации и формировании общественного мнения.
Катар делает крупные инвестиции в область искусственного интеллекта, и его деятельность в этой сфере, в частности, связана с распространением враждебного контента. Это демонстрирует попытки Катара влиять на общественное мнение относительно конфликта с использованием технологий искусственного интеллекта. Государственный министр Катара по вопросам искусственного интеллекта Омар бин Султан Аль Олама подчеркивает, что такие инвестиции, роль искусственного интеллекта на геополитической арене и его потенциальное влияние на разрешение конфликтов.