Süni intellektin (Sİ) və mürəkkəb alqoritmlərin qlobal ictimai rəyə, xüsusilə də dünyanın İsrail-Fələstin münaqişəsini necə başa düşdüyünə, şərh etdiyinə və təcrübə etdiyinə təsir etməsi getdikcə daha çox diqqət çəkir. Bu texnologiyaların təsiri, münaqişənin mürəkkəbliyini və onunla bağlı ictimai müzakirələri dəyişdirir.
Redaksiya JPost-a istinadla xəbər verir ki, süni intellektin və mürəkkəb alqoritmlərin qlobal ictimai rəyə təsiri, xüsusilə də dünyanın İsrail-Fələstin münaqişəsini necə başa düşdüyünə, şərh etdiyinə və təcrübə etdiyinə təsir edir. Bu texnologiyalar, münaqişənin mürəkkəbliyini və onunla bağlı ictimai müzakirələri dəyişdirir. Bu sahədəki araşdırmalar, süni intellektin informasiya yayımında və ictimai rəyin formalaşmasında oynadığı rolu araşdırır.
Qətər, süni intellekt sahəsində böyük sərmayələr edir və bu sahədəki fəaliyyətləri, xüsusilə də düşmənçilik məzmununun yayılması ilə bağlıdır. Bu, Qətərin süni intellekt texnologiyalarından istifadə edərək, münaqişə ilə bağlı ictimai rəyə təsir etmək cəhdlərini göstərir. Qətərin Süni İntellekt üzrə Dövlət Naziri Ömər bin Sultan Əl Olama, bu cür sərmayələri, süni intellektin geosiyasi arenada oynadığı rolu və onun münaqişələrin həllindəki potensial təsirini vurğulayır.

The impact of artificial intelligence (AI) and complex algorithms on global public opinion, particularly on how the world understands, interprets, and experiences the Israeli-Palestinian conflict, is increasingly drawing attention. The influence of these technologies is transforming the complexity of the conflict and the public discussions surrounding it.
Redaksiya reports, citing JPost, that the impact of artificial intelligence and complex algorithms on global public opinion, particularly on how the world understands, interprets, and experiences the Israeli-Palestinian conflict, is significant. These technologies are changing the complexity of the conflict and the public discussions related to it. Research in this area explores the role AI plays in information dissemination and the formation of public opinion.
Qatar is making significant investments in the field of artificial intelligence, and its activities in this area are particularly related to the dissemination of hostile content. This indicates Qatar's attempts to influence public opinion regarding the conflict using AI technologies. Qatar's Minister of State for Artificial Intelligence, Omar bin Sultan Al Olama, emphasizes these investments, highlighting the role AI plays in the geopolitical arena and its potential impact on conflict resolution.