Neyron şəbəkələr vasitəsilə avtobioqrafiya yazma ideyası üzrə xidmət yaradılıb. Bildirilir ki, layihə şəxsi həyatın rəqəmsal yaddaşını foto albomlar və ya maqnitlərdən daha təsirli şəkildə toplamağa yönəlib. Xidmətin istifadəçilərin həyat hekayəsini formalaşdırmaq məqsədi daşıdığı qeyd olunur.
Redaksiya xəbər verir ki, sistem şəxsi Vikipediya prinsipi ilə işləyir. İstifadəçi özünə aid fotoları, musiqini və digər anları yükləyir və süni intellekt agentləri həmin məlumatlar əsasında istifadəçi haqqında tamhüquqlu bir hekayə tərtib edir. Layihənin tam açıq mənbəli olduğu vurğulanır.
Həmçinin bildirilib ki, xidmət yerli rejimdə işləyir. Bu, layihənin istifadəçi məlumatlarını uzaq sistemlərə ötürmək zərurəti olmadan, istifadəçi tərəfində tətbiq etməyə imkan verdiyini göstərir. Mənbədə xidmətin həm açıq mənbə olması, həm də yerli işləmə xüsusiyyətləri ayrıca qeyd olunur.

Сервис автобиографии на основе искусственного интеллекта с открытым исходным кодом
Создан сервис для написания автобиографий с использованием нейронных сетей. Сообщается, что проект направлен на более эффективное сохранение цифровой памяти личной жизни, чем фотоальбомы или магнитофонные записи. Отмечается, что сервис призван формировать жизненную историю пользователей.
Редакция сообщает, что система работает по принципу личной Википедии. Пользователь загружает свои фотографии, музыку и другие моменты, а агенты искусственного интеллекта составляют полноценную историю о пользователе на основе этой информации. Подчеркивается, что проект полностью с открытым исходным кодом.
Также сообщается, что сервис работает в локальном режиме. Это означает, что проект может быть реализован на стороне пользователя без необходимости передачи данных пользователя на удаленные системы. В источнике отдельно отмечаются как открытый исходный код сервиса, так и его особенности локальной работы.