Stiv Bennon: Tramp 2028-ci ildə üçüncü müddətə seçiləcək
ABŞ Prezidenti Donald Trampın keçmiş müşaviri Stiv Bennon çıxışında Trampın gələcək seçkilərlə bağlı planlarını açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Bennon bəyan edib: “Tramp 2028-ci ildə üçüncü müddət üçün seçiləcək. Bir plan var və başladığımız işi bitirməliyik.”
Siyasi ekspertlər bu açıqlamanın ABŞ-da Konstitusiyanın iki müddət məhdudiyyətinə baxmayaraq respublikaçılar arasında yeni müzakirələrə yol aça biləcəyini qeyd edirlər. Bannonun sözləri Trampın siyasi gələcəyi ilə bağlı fərziyyələri daha da gücləndirib.

Бывший советник президента США Дональда Трампа Стив Бэннон в своем выступлении раскрыл планы Трампа относительно будущих выборов.
Как сообщает редакция, Бэннон заявил: “Трамп будет избран на третий срок в 2028 году. Есть план, и мы должны завершить начатое дело.”
Политические эксперты отмечают, что это заявление может открыть новые дискуссии среди республиканцев, несмотря на конституционное ограничение в два срока в США. Слова Бэннона еще больше усилили спекуляции относительно политического будущего Трампа.