Böyük Britaniya baş naziri Keyr Starmer, Donald Trampın NATO qüvvələrinin Əfqanıstanda ön cəbhədən yayınması ilə bağlı iddialarını sərt tənqid edərək, ABŞ liderini üzr istəməyə çağırdı. Bu açıqlamalar, Trampın siyasətinin və onun beynəlxalq münasibətlərə təsirinin müzakirəsinə səbəb oldu.
Redaksiya məlumat verir ki, Starmer, Trampın NATO qüvvələri haqqında dediklərini "təhqiredici" və "dəhşətli" adlandıraraq, bu sözlərin əsgərlərin yaxınları üçün böyük ağrıya səbəb olduğunu vurğuladı. Starmer, Trampın bu ifadələrinin NATO-nun Əfqanıstandakı əməliyyatlarına qatılanların şücaətini və fədakarlığını dəyərsizləşdirdiyini bildirdi. Baş nazir, Trampın bu sözlərinin NATO üzvləri arasında narazılığa səbəb olduğunu və ittifaqın birliyinə zərər vurduğunu qeyd etdi.
Starmer, Trampın NATO-nun Əfqanıstandakı rolu ilə bağlı fikirlərinin, onun siyasətinin bir hissəsi olduğunu və bu cür açıqlamaların gələcəkdə də davam edə biləcəyini vurğuladı. O, Trampın NATO-ya olan münasibətinin, ABŞ-nin ittifaqdakı öhdəliklərinə və beynəlxalq təhlükəsizliyə təsir edə biləcəyini bildirdi. Starmer, Trampın bu sözlərinin NATO-nun Əfqanıstandakı əməliyyatlarına qatılanların yaxınları üçün böyük ağrıya səbəb olduğunu və bu cür açıqlamaların qəbuledilməz olduğunu vurğuladı. Baş nazir, Trampın bu ifadələrinin NATO üzvləri arasında narazılığa səbəb olduğunu və ittifaqın birliyinə zərər vurduğunu qeyd etdi. Starmer, Trampın NATO-nun Əfqanıstandakı rolu ilə bağlı fikirlərinin, onun siyasətinin bir hissəsi olduğunu və bu cür açıqlamaların gələcəkdə də davam edə biləcəyini vurğuladı. O, Trampın NATO-ya olan münasibətinin, ABŞ-nin ittifaqdakı öhdəliklərinə və beynəlxalq təhlükəsizliyə təsir edə biləcəyini bildirdi.
Starmer, Trampın NATO-ya olan münasibətinin, ABŞ-nin ittifaqdakı öhdəliklərinə və beynəlxalq təhlükəsizliyə təsir edə biləcəyini bildirdi. O, Trampın bu sözlərinin NATO-nun Əfqanıstandakı əməliyyatlarına qatılanların yaxınları üçün böyük ağrıya səbəb olduğunu və bu cür açıqlamaların qəbuledilməz olduğunu vurğuladı. Baş nazir, Trampın bu ifadələrinin NATO üzvləri arasında narazılığa səbəb olduğunu və ittifaqın birliyinə zərər vurduğunu qeyd etdi. Starmer, Trampın NATO-nun Əfqanıstandakı rolu ilə bağlı fikirlərinin, onun siyasətinin bir hissəsi olduğunu və bu cür açıqlamaların gələcəkdə də davam edə biləcəyini vurğuladı.

Starmer резко отреагировал на критику Трампа в адрес НАТО
Премьер-министр Великобритании Кир Стармер резко раскритиковал заявления Дональда Трампа о том, что силы НАТО уклонялись от передовой в Афганистане, и призвал лидера США извиниться. Эти заявления вызвали обсуждение политики Трампа и его влияния на международные отношения.
Redaksiya сообщает, что Стармер назвал слова Трампа о силах НАТО "оскорбительными" и "ужасными", подчеркнув, что эти слова причинили большую боль близким солдат. Стармер заявил, что высказывания Трампа обесценивают мужество и самоотверженность тех, кто участвовал в операциях НАТО в Афганистане. Премьер-министр отметил, что слова Трампа вызвали недовольство среди членов НАТО и нанесли ущерб единству альянса.
Стармер подчеркнул, что взгляды Трампа на роль НАТО в Афганистане являются частью его политики и подобные заявления могут продолжаться и в будущем. Он заявил, что отношение Трампа к НАТО может повлиять на обязательства США в альянсе и на международную безопасность. Стармер подчеркнул, что слова Трампа причинили большую боль близким тех, кто участвовал в операциях НАТО в Афганистане, и что подобные заявления неприемлемы. Премьер-министр отметил, что высказывания Трампа вызвали недовольство среди членов НАТО и нанесли ущерб единству альянса. Стармер подчеркнул, что взгляды Трампа на роль НАТО в Афганистане являются частью его политики и подобные заявления могут продолжаться и в будущем. Он заявил, что отношение Трампа к НАТО может повлиять на обязательства США в альянсе и на международную безопасность.
Стармер заявил, что отношение Трампа к НАТО может повлиять на обязательства США в альянсе и на международную безопасность. Он подчеркнул, что слова Трампа причинили большую боль близким тех, кто участвовал в операциях НАТО в Афганистане, и что подобные заявления неприемлемы. Премьер-министр отметил, что высказывания Трампа вызвали недовольство среди членов НАТО и нанесли ущерб единству альянса. Стармер подчеркнул, что взгляды Трампа на роль НАТО в Афганистане являются частью его политики и подобные заявления могут продолжаться и в будущем.