Skandal: Tramp ABC kanalının lisenziyasının yenidən yoxlanmasını əmr etdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp administrasiyası ABC telekanalı ilə münaqişəni gərginləşdirərək, şəbəkənin televiziya stansiyaları üçün erkən lisenziya yoxlamaları əmr edib. Bu, Federal Rabitə Komissiyasının (FCC) sədri Brendan Karrın rəhbərliyi ilə atılan nadir bir addımdır.
Redaksiya məlumat verir ki, bu hərəkət ABŞ prezidenti Donald Trampın mübahisəli zarafatlarına görə Cimmi Kimmeli işdən çıxarması üçün ABC-yə təzyiq göstərdiyi bir vaxta təsadüf edir. Ölkənin siyasi dairələrində bu qərar geniş müzakirələrə səbəb olmuşdur.
FCC bildirir ki, yoxlama Disney-in müxtəliflik proqramları ilə bağlı araşdırmaya aiddir. Lakin tənqidçilər isə bunun Kimmelin şousunun yayımlanmasına görə qisas olduğunu iddia edirlər.
Komediyaçı Kimmel bundan öncə Melaniya Trampa qarşı qeyri etik zarafat etmiş və Donald Tramp tərəfindən çox alçaldıcı qarşılanmışdı.

Администрация президента США Дональда Трампа обострила конфликт с телеканалом ABC, приказав провести досрочные проверки лицензий для телевизионных станций сети. Это редкий шаг, предпринятый под руководством председателя Федеральной комиссии по связи (FCC) Брендана Карра.
Редакция сообщает, что этот шаг совпадает со временем, когда президент США Дональд Трамп оказывал давление на ABC с целью уволить Джимми Киммела из-за его спорных шуток. Это решение вызвало широкие дискуссии в политических кругах страны.
FCC заявляет, что проверка связана с расследованием программ разнообразия Disney. Однако критики утверждают, что это месть за трансляцию шоу Киммела.
Комик Киммел ранее отпустил неэтичную шутку в адрес Мелании Трамп, что было воспринято Дональдом Трампом как крайне унизительное.