Sırski: Pokrovskdakı vəziyyət mürəkkəbdir, Rusiya açıqlamaları yalandır
Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin Pokrovsk istiqamətinə səfərindən sonra, Krasnoarmeysk (Pokrovsk) şəhərindəki vəziyyətin mürəkkəb olduğu bildirilib. Rusiya tərəfinin şəhərlə bağlı verdiyi açıqlamaların isə həqiqəti əks etdirmədiyi vurğulanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin sosial şəbəkələrdəki paylaşımında Krasnoarmeysk (Pokrovsk) şəhərindəki vəziyyətin mürəkkəb olduğu qeyd edilib. Sırski, Rusiya tərəfinin şəhərin vəziyyəti ilə bağlı verdiyi açıqlamaların həqiqətə uyğun olmadığını bildirib.
Sırskinin səfəri zamanı şəhərdəki vəziyyətlə bağlı ətraflı məlumatlar toplandığı və müvafiq tədbirlərin görülməsi üçün planlar hazırlandığı bildirilir. Baş komandanın səfərinin məqsədi, şəhərdəki vəziyyəti yerindəcə qiymətləndirmək, hərbi birləşmələrin fəaliyyətini koordinasiya etmək və müdafiənin gücləndirilməsi üçün tədbirlər görmək olub. Sırski, şəhərdəki vəziyyətin mürəkkəbliyinə baxmayaraq, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin vəziyyəti nəzarətdə saxladığını və müdafiənin gücləndirilməsi istiqamətində çalışdıqlarını vurğulayıb.

After the visit of the Commander-in-Chief of the Ukrainian Armed Forces, Oleksandr Syrskyi, to the Pokrovsk direction, it was reported that the situation in the city of Krasnoarmiysk (Pokrovsk) is complex. It was emphasized that the statements made by the Russian side regarding the city do not reflect the truth.
Redaksiya reports that in a social media post by the Commander-in-Chief of the Ukrainian Armed Forces, Oleksandr Syrskyi, it was noted that the situation in the city of Krasnoarmiysk (Pokrovsk) is complex. Syrskyi stated that the statements made by the Russian side regarding the city's situation are not true.
During Syrskyi's visit, detailed information about the situation in the city was gathered, and plans were prepared for taking appropriate measures. The purpose of the Commander-in-Chief's visit was to assess the situation on the ground, coordinate the activities of military units, and take steps to strengthen defense. Syrskyi emphasized that despite the complexity of the situation in the city, the Ukrainian Armed Forces are keeping the situation under control and are working towards strengthening the defense.