Sırski: Pokrovskdakı vəziyyət mürəkkəbdir, Rusiya açıqlamaları yalandır
Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin Pokrovsk istiqamətinə səfərindən sonra, Krasnoarmeysk (Pokrovsk) şəhərindəki vəziyyətin mürəkkəb olduğu bildirilib. Rusiya tərəfinin şəhərlə bağlı verdiyi açıqlamaların isə həqiqəti əks etdirmədiyi vurğulanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin sosial şəbəkələrdəki paylaşımında Krasnoarmeysk (Pokrovsk) şəhərindəki vəziyyətin mürəkkəb olduğu qeyd edilib. Sırski, Rusiya tərəfinin şəhərin vəziyyəti ilə bağlı verdiyi açıqlamaların həqiqətə uyğun olmadığını bildirib.
Sırskinin səfəri zamanı şəhərdəki vəziyyətlə bağlı ətraflı məlumatlar toplandığı və müvafiq tədbirlərin görülməsi üçün planlar hazırlandığı bildirilir. Baş komandanın səfərinin məqsədi, şəhərdəki vəziyyəti yerindəcə qiymətləndirmək, hərbi birləşmələrin fəaliyyətini koordinasiya etmək və müdafiənin gücləndirilməsi üçün tədbirlər görmək olub. Sırski, şəhərdəki vəziyyətin mürəkkəbliyinə baxmayaraq, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin vəziyyəti nəzarətdə saxladığını və müdafiənin gücləndirilməsi istiqamətində çalışdıqlarını vurğulayıb.

После визита главнокомандующего Вооруженными силами Украины Александра Сырского в Покровское направление было заявлено, что ситуация в городе Красноармейск (Покровск) сложная. Было подчеркнуто, что заявления российской стороны относительно города не соответствуют действительности.
Редакция сообщает, что в публикации главнокомандующего Вооруженными силами Украины Александра Сырского в социальных сетях было отмечено, что ситуация в городе Красноармейск (Покровск) сложная. Сырский заявил, что заявления российской стороны о ситуации в городе не соответствуют действительности.
Сообщается, что во время визита Сырского была собрана подробная информация о ситуации в городе и подготовлены планы по принятию соответствующих мер. Целью визита главнокомандующего было оценить ситуацию на месте, координировать действия воинских формирований и принять меры по укреплению обороны. Сырский подчеркнул, что, несмотря на сложную ситуацию в городе, Вооруженные силы Украины держат ситуацию под контролем и работают над укреплением обороны.