Səudiyyə Ərəbistanı İsrailin hücumundan sonra Qətərə dəstək verəcək
İsrailin Qətərin paytaxtı Dohaya hücumu beynəlxalq reaksiyalara səbəb olub. Səudiyyə Ərəbistanı rəhbərliyi “Qətəri dəstəkləmək üçün bütün imkanların səfərbər olunacağına” dair mövqeyini açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Səudiyyə rəsmiləri hücumun regiondakı təhlükəsizliyi ciddi şəkildə təhdid etdiyini vurğulayaraq, Qətərin ərazi bütövlüyü və sabitliyinin qorunması üçün lazımi addımlar atmağa hazır olduqlarını bildiriblər.
Rəsmi Riyadın bəyanatında qeyd olunub ki, bölgədə sülh və sabitliyin təmin olunması üçün beynəlxalq ictimaiyyətin də məsuliyyət daşıdığı unudulmamalıdır.

Нападение Израиля на столицу Катара Доху вызвало международную реакцию. Руководство Саудовской Аравии заявило о своей позиции, согласно которой «будут мобилизованы все возможности для поддержки Катара».
Редакция сообщает, что саудовские официальные лица подчеркнули, что нападение серьезно угрожает безопасности в регионе, и заявили о готовности предпринять необходимые шаги для защиты территориальной целостности и стабильности Катара.
В заявлении официального Эр-Рияда отмечается, что не следует забывать о том, что международное сообщество также несет ответственность за обеспечение мира и стабильности в регионе.
Ожидается, что другие региональные государства также объявят о своей позиции по поводу инцидента в ближайшее время.