Rusiya üçün müəyyən edilmiş 50 günlük möhlət son hədd deyil
ABŞ Dövlət Departamentinin sözçüsü Temmi Bryus Rusiyaya qarşı mümkün sanksiyalarla bağlı vacib açıqlama verib. O bildirib ki, Prezident Tramp tərəfindən elan olunan 50 günlük möhlət qəti bir son tarix kimi qiymətləndirilməməlidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Temmi Bryusun sözlərinə görə, bu müddət “imkanlar pəncərəsi” kimi nəzərdən keçirilir və qarşıdakı danışıqların gedişatından asılı olaraq dəyişikliklərə yol aça bilər. O vurğulayıb ki, vəziyyət dinamikdir və yalnız iki gün ərzində belə, dialoqun irəliləyişi şəraitə ciddi təsir göstərə bilər.
Prezident imkanlardan danışır – bu, onun liderliyinin vacib tərəfidir. Danışıqlar aparılan tərəflər anlamalıdırlar ki, alternativlər mümkündür. Amma bu, onun nəzərə aldığı yeganə amil deyil. O, dəfələrlə baş verənlərdən və Rusiyanın seçdiyi yoldan narazı olduğunu ifadə edib”, – deyə Bryus əlavə edib.

Установленный для России 50-дневный срок не является крайним
Представитель Госдепартамента США Темми Брюс сделала важное заявление относительно возможных санкций против России. Она сообщила, что объявленный президентом Трампом 50-дневный срок не следует рассматривать как окончательную дату.
Редакция сообщает, что, по словам Темми Брюс, этот период рассматривается как «окно возможностей» и может привести к изменениям в зависимости от хода предстоящих переговоров. Она подчеркнула, что ситуация динамична и даже в течение двух дней прогресс в диалоге может серьезно повлиять на обстоятельства.
«Президент говорит о возможностях – это важная сторона его лидерства. Стороны, ведущие переговоры, должны понимать, что альтернативы возможны. Но это не единственный фактор, который он учитывает. Он неоднократно выражал недовольство происходящим и выбранным Россией путем», – добавила Брюс.