Rusiya üçün müəyyən edilmiş 50 günlük möhlət son hədd deyil
ABŞ Dövlət Departamentinin sözçüsü Temmi Bryus Rusiyaya qarşı mümkün sanksiyalarla bağlı vacib açıqlama verib. O bildirib ki, Prezident Tramp tərəfindən elan olunan 50 günlük möhlət qəti bir son tarix kimi qiymətləndirilməməlidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Temmi Bryusun sözlərinə görə, bu müddət “imkanlar pəncərəsi” kimi nəzərdən keçirilir və qarşıdakı danışıqların gedişatından asılı olaraq dəyişikliklərə yol aça bilər. O vurğulayıb ki, vəziyyət dinamikdir və yalnız iki gün ərzində belə, dialoqun irəliləyişi şəraitə ciddi təsir göstərə bilər.
Prezident imkanlardan danışır – bu, onun liderliyinin vacib tərəfidir. Danışıqlar aparılan tərəflər anlamalıdırlar ki, alternativlər mümkündür. Amma bu, onun nəzərə aldığı yeganə amil deyil. O, dəfələrlə baş verənlərdən və Rusiyanın seçdiyi yoldan narazı olduğunu ifadə edib”, – deyə Bryus əlavə edib.

U.S. State Department spokesperson Tammy Bruce made an important statement regarding possible sanctions against Russia. She stated that the 50-day deadline announced by President Trump should not be considered a definitive final date.
According to editorial news, Tammy Bruce said that this period is being viewed as a “window of opportunity” and could lead to changes depending on the progress of upcoming negotiations. She emphasized that the situation is dynamic, and even within just two days, the advancement of dialogue could significantly impact the circumstances.
“The President speaks of opportunities – this is an important aspect of his leadership. The negotiating parties must understand that alternatives are possible. But this is not the only factor he considers. He has repeatedly expressed dissatisfaction with what has happened and the path Russia has chosen,” Bruce added.