Rubio: ABŞ narkokartellərə qarşı mübarizəni davam etdirəcək
ABŞ dövlət katibi Marko Rubio çərşənbə günü Vaşinqtonun Venesuela qruplaşmasına aid olduğu iddia edilən Karib dənizindəki bir qayığı məhv etdiyini bildirdikdən sonra narkokartellərə qarşı zərbələri davam etdirəcəyini vəd etdi. Meksika şəhərində jurnalistlərə açıqlama verən Rubio, prezident Donald Trampın “onu partlatdığını və bunun yenidən baş verəcəyini” bildirdi.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ-ın narkotik qaçaqmalçılığına qarşı mübarizəsi, xüsusilə də Karib dənizindəki fəaliyyətlərinə diqqət yetirərək, son zamanlar daha da güclənib. Dövlət katibi Rubio, ABŞ-ın bu istiqamətdəki səylərinin davamlı olacağını vəd edərək, narkokartellərin fəaliyyətinin qarşısını almaq üçün bütün lazımi tədbirlərin görüləcəyini vurğuladı. Bu addım, ABŞ-ın regionda narkotik ticarətinə qarşı mübarizəsindəki qətiyyətini nümayiş etdirir.
Rubio, Trampın bu məsələdəki mövqeyini dəstəkləyərək, onun narkotik qaçaqmalçılığına qarşı sərt siyasətini təqdir etdi. O, ABŞ-ın bu cür fəaliyyətlərə qarşı sıfır dözümlü olduğunu və bu mübarizənin davam edəcəyini bildirdi. Bu açıqlamalar, ABŞ-ın regiondakı tərəfdaşları ilə əməkdaşlığını gücləndirməyə və narkotik ticarətinə qarşı mübarizədə daha effektiv nəticələr əldə etməyə yönəldilib.

US Secretary of State Marco Rubio pledged on Wednesday that Washington would continue its strikes against drug cartels after announcing that it had destroyed a boat in the Caribbean Sea allegedly belonging to a Venezuelan group. Speaking to journalists in Mexico City, Rubio stated that President Donald Trump “blew it up and it will happen again.”
Redaksiya reports that the US fight against drug trafficking has recently intensified, particularly focusing on activities in the Caribbean Sea. Secretary of State Rubio pledged that the US efforts in this direction would be continuous, emphasizing that all necessary measures would be taken to prevent the activities of drug cartels. This step demonstrates the US's determination in its fight against drug trade in the region.
Rubio supported Trump's stance on this issue, commending his tough policy against drug trafficking. He stated that the US has zero tolerance for such activities and that this fight would continue. These statements are aimed at strengthening US cooperation with its partners in the region and achieving more effective results in the fight against drug trafficking.