Rubio: ABŞ narkokartellərə qarşı mübarizəni davam etdirəcək
ABŞ dövlət katibi Marko Rubio çərşənbə günü Vaşinqtonun Venesuela qruplaşmasına aid olduğu iddia edilən Karib dənizindəki bir qayığı məhv etdiyini bildirdikdən sonra narkokartellərə qarşı zərbələri davam etdirəcəyini vəd etdi. Meksika şəhərində jurnalistlərə açıqlama verən Rubio, prezident Donald Trampın “onu partlatdığını və bunun yenidən baş verəcəyini” bildirdi.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ-ın narkotik qaçaqmalçılığına qarşı mübarizəsi, xüsusilə də Karib dənizindəki fəaliyyətlərinə diqqət yetirərək, son zamanlar daha da güclənib. Dövlət katibi Rubio, ABŞ-ın bu istiqamətdəki səylərinin davamlı olacağını vəd edərək, narkokartellərin fəaliyyətinin qarşısını almaq üçün bütün lazımi tədbirlərin görüləcəyini vurğuladı. Bu addım, ABŞ-ın regionda narkotik ticarətinə qarşı mübarizəsindəki qətiyyətini nümayiş etdirir.
Rubio, Trampın bu məsələdəki mövqeyini dəstəkləyərək, onun narkotik qaçaqmalçılığına qarşı sərt siyasətini təqdir etdi. O, ABŞ-ın bu cür fəaliyyətlərə qarşı sıfır dözümlü olduğunu və bu mübarizənin davam edəcəyini bildirdi. Bu açıqlamalar, ABŞ-ın regiondakı tərəfdaşları ilə əməkdaşlığını gücləndirməyə və narkotik ticarətinə qarşı mübarizədə daha effektiv nəticələr əldə etməyə yönəldilib.

Рубио: США продолжат борьбу с наркокартелями
Госсекретарь США Марко Рубио в среду пообещал, что Вашингтон продолжит наносить удары по наркокартелям после того, как сообщил об уничтожении судна в Карибском море, предположительно принадлежащего венесуэльской группировке. Выступая перед журналистами в Мехико, Рубио заявил, что президент Дональд Трамп «взорвал его, и это произойдет снова».
Редакция сообщает, что борьба США с незаконным оборотом наркотиков в последнее время усилилась, особенно с акцентом на деятельность в Карибском море. Госсекретарь Рубио пообещал, что усилия США в этом направлении будут продолжаться, и подчеркнул, что будут приняты все необходимые меры для предотвращения деятельности наркокартелей. Этот шаг демонстрирует решимость США в борьбе с наркоторговлей в регионе.
Рубио поддержал позицию Трампа по этому вопросу, высоко оценив его жесткую политику в отношении незаконного оборота наркотиков. Он заявил, что США проявляют нулевую терпимость к такой деятельности и что эта борьба будет продолжаться. Эти заявления направлены на укрепление сотрудничества США с партнерами в регионе и достижение более эффективных результатов в борьбе с наркоторговлей.