İstanbula səfər edən məşhur müğənni Robbi Uilyamsın konserti ictimaiyyətdə yaranan reaksiyalardan sonra təxirə salınıb. Bu qərar, müğənninin İsraillə əlaqələri və yəhudi ailəsi olması səbəbilə "sionist" kimi damğalanmasından sonra verilib.
Redaksiya məlumat verir ki, konsertin təxirə salınması qərarı, sosial mediada yayılan tənqidi şərhlərdən sonra qəbul edilib. Məlumata görə, Uilyamsın İsraillə əlaqələri və yəhudi kökləri, konsertin təşkilatçıları tərəfindən ictimaiyyətin reaksiyalarına səbəb olub. Konsertin təxirə salınması barədə rəsmi açıqlama hələ verilməsə də, mənbələr bu barədə məlumat yayıb. Müğənninin menecmenti və ya təşkilatçılar tərəfindən hələlik heç bir rəsmi açıqlama verilməyib.
Bu hadisə, məşhur şəxslərin siyasi və ya dini mövqelərinin onların ictimai fəaliyyətinə necə təsir etdiyini bir daha göstərir. Sosial mediada yayılan tənqidlər, müğənninin konsertinin təxirə salınmasına birbaşa təsir edib. Bu hadisə, həm də mədəniyyət və incəsənət sahəsindəki mübahisələrin vəziyyətini əks etdirir. Konsertin təxirə salınması, müğənninin karyerasına və gələcək planlarına necə təsir edəcəyi də maraq doğurur.

Sevinc Kərimova · Şou-Biznes ·
The concert of famous singer Robbie Williams, who was visiting Istanbul, has been postponed following public reactions. This decision was made after the singer was labeled a "Zionist" due to his ties with Israel and having a Jewish family.
Redaksiya reports that the decision to postpone the concert was made after critical comments spread on social media. According to the information, Williams' ties with Israel and his Jewish roots caused public reactions towards the concert organizers. Although an official statement regarding the concert's postponement has not yet been issued, sources have released information about it. No official statement has been made by the singer's management or the organizers yet.
This incident once again demonstrates how the political or religious stances of famous individuals affect their public activities. The criticisms spread on social media directly influenced the postponement of the singer's concert. This event also reflects the state of disputes in the field of culture and art. It is also of interest how the concert's postponement will affect the singer's career and future plans.