Rogue Community Kollecində (RCC) təhsil alan tələbələr nəqliyyat texnologiyaları sahəsində təhsil almaq üçün daha çox imkan əldə edəcəklər. Tədris planının genişləndirilməsi ilə yanaşı, təhsil şurası Jozefin və Cekson qraflıqlarında yeni obyektlərin tikintisini təsdiqləyib.
Redaksiya xəbər verir ki, genişləndirilmiş nəqliyyat təhsil proqramı vasitəsilə tələbələr real dünya təcrübəsi, praktiki təlim və daha çox şey əldə edəcəklər. Bu, onları avtomobil, dizel, donanma və digər əlaqəli nəqliyyat sahələrində tələb olunan peşələrə hazırlamağa kömək edəcək.
RCC-dən bildirilib ki, icma nəqliyyat sənayesində çatışmazlıqla üzləşir. Onlar bildiriblər ki, mövcud işçi qüvvəsinin böyük bir hissəsini təşkil edən ixtisaslı avtomobil və dizel texnikləri təqaüd yaşına çatır. RCC-nin Tətbiqi Texnologiya və Vizual İncəsənət üzrə Tədris dekanı Stiv Felps bildirib: "Hazırda işçi qüvvəsində kifayət qədər insan yoxdur. Bəzi dilerliklərimizdə boş yerlər var, onlardan tam istifadə olunmur və biz həm də bilirik ki, insanların əldə edə biləcəyi bu işlər onlara yaşayış minimumundan daha çox maaş verir. Yaşayış minimumu keçmişdə istifadə etdiyimiz köhnəlmiş bir standartdır, biz firavanlıq maaşları axtarırıq".
Redvud və Teybl Rok kampuslarında yeni obyektlərin tikintisi bu yazda planlaşdırılır və genişləndirilmiş proqramın 2027-ci ilin payızında tətbiqi üzərində işlər aparılır.

Students at Rogue Community College (RCC) will have more opportunities to pursue education in transportation technologies. Alongside curriculum expansion, the board of education has approved the construction of new facilities in Josephine and Jackson counties.
Redaksiya reports that through the expanded transportation education program, students will gain real-world experience, hands-on training, and more. This will help prepare them for in-demand careers in automotive, diesel, marine, and other related transportation fields.
RCC stated that the community is facing a shortage in the transportation industry. They noted that a significant portion of the existing workforce, consisting of skilled automotive and diesel technicians, is reaching retirement age. Steve Phelps, Dean of Applied Technology and Visual Arts at RCC, said, "There are not enough people in the workforce right now. Some of our dealerships have openings that are not being fully utilized, and we also know that these jobs that people can get pay more than a living wage." He added, "A living wage is an outdated standard that we've used in the past, we're looking for prosperity wages."
Construction of new facilities at the Redwood and Table Rock campuses is planned for this spring, with work underway to implement the expanded program in Fall 2027.