Rogue Community Kollecində (RCC) təhsil alan tələbələr nəqliyyat texnologiyaları sahəsində təhsil almaq üçün daha çox imkan əldə edəcəklər. Tədris planının genişləndirilməsi ilə yanaşı, təhsil şurası Jozefin və Cekson qraflıqlarında yeni obyektlərin tikintisini təsdiqləyib.
Redaksiya xəbər verir ki, genişləndirilmiş nəqliyyat təhsil proqramı vasitəsilə tələbələr real dünya təcrübəsi, praktiki təlim və daha çox şey əldə edəcəklər. Bu, onları avtomobil, dizel, donanma və digər əlaqəli nəqliyyat sahələrində tələb olunan peşələrə hazırlamağa kömək edəcək.
RCC-dən bildirilib ki, icma nəqliyyat sənayesində çatışmazlıqla üzləşir. Onlar bildiriblər ki, mövcud işçi qüvvəsinin böyük bir hissəsini təşkil edən ixtisaslı avtomobil və dizel texnikləri təqaüd yaşına çatır. RCC-nin Tətbiqi Texnologiya və Vizual İncəsənət üzrə Tədris dekanı Stiv Felps bildirib: "Hazırda işçi qüvvəsində kifayət qədər insan yoxdur. Bəzi dilerliklərimizdə boş yerlər var, onlardan tam istifadə olunmur və biz həm də bilirik ki, insanların əldə edə biləcəyi bu işlər onlara yaşayış minimumundan daha çox maaş verir. Yaşayış minimumu keçmişdə istifadə etdiyimiz köhnəlmiş bir standartdır, biz firavanlıq maaşları axtarırıq".
Redvud və Teybl Rok kampuslarında yeni obyektlərin tikintisi bu yazda planlaşdırılır və genişləndirilmiş proqramın 2027-ci ilin payızında tətbiqi üzərində işlər aparılır.

Студенты RCC получат больше практического опыта в транспортной отрасли
Студенты, обучающиеся в Rogue Community College (RCC), получат больше возможностей для получения образования в области транспортных технологий. Наряду с расширением учебной программы, учебный совет одобрил строительство новых объектов в округах Джозефин и Джексон.
Redaksiya сообщает, что благодаря расширенной образовательной программе в области транспорта студенты получат реальный опыт, практическое обучение и многое другое. Это поможет им подготовиться к востребованным профессиям в автомобильной, дизельной, морской и других смежных транспортных отраслях.
В RCC заявили, что сообщество сталкивается с нехваткой кадров в транспортной отрасли. Они отметили, что квалифицированные специалисты по автомобилям и дизельным двигателям, составляющие значительную часть существующей рабочей силы, достигают пенсионного возраста. Стив Фелпс, декан прикладных технологий и изобразительных искусств RCC, заявил: «В настоящее время в рабочей силе недостаточно людей. У нас есть вакансии у некоторых дилеров, которые не используются в полной мере, и мы также знаем, что эти рабочие места, которые люди могут получить, приносят зарплату выше прожиточного минимума. Прожиточный минимум — это устаревший стандарт, который мы использовали в прошлом, мы ищем зарплаты, обеспечивающие процветание».
Строительство новых объектов в кампусах Редвуд и Тейбл-Рок запланировано на эту весну, а работа над внедрением расширенной программы ведется с прицелом на осень 2027 года.