Qəzzada girovun qalıqları tapılıb, İsrail hərbi əməliyyatları davam edir
İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (IDF) əsgərləri tərəfindən Qəzza zolağında aparılan əməliyyatlar, hərbi əməliyyatların mürəkkəbliyi və humanitar vəziyyətin çətinliyi fonunda davam edir. Bu əməliyyatlar, həmçinin, girovların axtarışı və onların cəsədlərinin tapılması kimi mühüm məsələləri də əhatə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, yanvarın 26-da Qəzza zolağında saxlanılan sonuncu girovun, St.-Sgt.-Maj. Ran Gvilinin qalıqları tapılıb və dəfn edilmək üçün İsrailə qaytarılıb. Bu hadisə, girovların ailələri üçün uzun müddət davam edən gözləmənin sonu oldu.
Ran Gvilinin qalıqlarının tapılması, İsrail Müdafiə Qüvvələrinin Qəzza zolağında apardığı əməliyyatların nəticəsidir. Bu əməliyyatlar, həmçinin, girovların axtarışı və onların cəsədlərinin tapılması kimi mühüm məsələləri də əhatə edir. Bu əməliyyatlar, hərbi əməliyyatların mürəkkəbliyi və humanitar vəziyyətin çətinliyi fonunda davam edir. İsrail Müdafiə Qüvvələri, girovların tapılması və onların ailələrinə qaytarılması üçün səylərini davam etdirir. Bu, həm də İsrail cəmiyyətində dərin izlər buraxan bir məsələdir.

В Газе найдены останки заложника, израильские военные операции продолжаются
Операции, проводимые Армией обороны Израиля (ЦАХАЛ) в секторе Газа, продолжаются на фоне сложности военных действий и тяжелой гуманитарной ситуации. Эти операции также охватывают важные вопросы поиска заложников и обнаружения их тел.
Redaksiya сообщает, что 26 января были найдены останки последнего удерживаемого в секторе Газа заложника, старшего сержанта Рана Гвилия, и они были возвращены в Израиль для захоронения. Это событие стало концом долгих ожиданий для семей заложников.
Обнаружение останков Рана Гвилия является результатом операций, проводимых Армией обороны Израиля в секторе Газа. Эти операции также охватывают важные вопросы поиска заложников и обнаружения их тел. Эти операции продолжаются на фоне сложности военных действий и тяжелой гуманитарной ситуации. Армия обороны Израиля продолжает усилия по поиску заложников и их возвращению семьям. Это также вопрос, оставивший глубокий след в израильском обществе.