Qəzzada atəşkəs qüvvəyə mindi – İmzalar atıldı. Davamında nə olacaq?
Misir mediası xəbər verir ki, Qəzzada atəşkəs artıq qüvvəyə minib. İsrail ordusu artıq geri çəkilməyə başlayıb. İsrail rəsmiləri “Channel 12” telekanalına bildiriblər ki, atəşkəs bu axşam hökumətin razılaşmanı təsdiqləməsindən sonra tam olaraq qüvvəyə minəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın elan etdiyi Qəzza sülh planı üçün bu gün kritik saatlar yaşanır. Bakı vaxtı ilə:
13:00 — Şarm əl-Şeyxdə razılaşmanın imzalanması mərasimi keçirilib.
16:00 — İsrailin Təhlükəsizlik Kabineti toplanacaq.
17:00 — İsrail hökuməti razılaşmanı rəsmi olaraq təsdiqləyəcək.
Razılaşmanın həyata keçməsi ilə Qəzzada üç ilə yaxın davam edən müharibənin son mərhələsinə daxil olunduğu bildirilir.

Egyptian media reports that the ceasefire in Gaza has already come into force. The Israeli army has already started to withdraw. Israeli officials told “Channel 12” television that the ceasefire will fully come into force this evening after the government approves the agreement.
Redaksiya reports that critical hours are being experienced today for the Gaza peace plan announced by US President Donald Trump. Baku time:
13:00 — The signing ceremony of the agreement was held in Sharm el-Sheikh.
16:00 — Israel's Security Cabinet will convene.
17:00 — The Israeli government will officially approve the agreement.
With the implementation of the agreement, it is reported that the final stage of the war in Gaza, which has lasted for nearly three years, has been entered.