Qəzzada atəşkəs qüvvəyə mindi – İmzalar atıldı. Davamında nə olacaq?
Misir mediası xəbər verir ki, Qəzzada atəşkəs artıq qüvvəyə minib. İsrail ordusu artıq geri çəkilməyə başlayıb. İsrail rəsmiləri “Channel 12” telekanalına bildiriblər ki, atəşkəs bu axşam hökumətin razılaşmanı təsdiqləməsindən sonra tam olaraq qüvvəyə minəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın elan etdiyi Qəzza sülh planı üçün bu gün kritik saatlar yaşanır. Bakı vaxtı ilə:
13:00 — Şarm əl-Şeyxdə razılaşmanın imzalanması mərasimi keçirilib.
16:00 — İsrailin Təhlükəsizlik Kabineti toplanacaq.
17:00 — İsrail hökuməti razılaşmanı rəsmi olaraq təsdiqləyəcək.
Razılaşmanın həyata keçməsi ilə Qəzzada üç ilə yaxın davam edən müharibənin son mərhələsinə daxil olunduğu bildirilir.

В Газе вступило в силу перемирие – Подписаны соглашения. Что будет дальше?
Египетские СМИ сообщают, что перемирие в Газе уже вступило в силу. Армия Израиля уже начала отступать. Израильские официальные лица заявили телеканалу «Channel 12», что перемирие полностью вступит в силу сегодня вечером после утверждения соглашения правительством.
Редакция сообщает, что сегодня наступают критические часы для мирного плана по Газе, объявленного президентом США Дональдом Трампом. По бакинскому времени:
13:00 — В Шарм-эль-Шейхе состоялась церемония подписания соглашения.
16:00 — Соберется Кабинет безопасности Израиля.
17:00 — Правительство Израиля официально утвердит соглашение.
Сообщается, что с реализацией соглашения в Газе начинается заключительный этап войны, продолжавшейся около трех лет.