Qərb mediası ABŞ və Ukrayna liderləri arasında keçirilən danışıqlardan sonra ehtiyatlı və ölçülü qiymətləndirmələr yayımlayıb. Aparıcı media qurumları görüşün əhəmiyyətini vurğulasa da, prosesin hələ yekun nəticə vermədiyini qeyd ediblər.
Redaksiya məlumat verir ki, Sky News danışıqlardan sonra ABŞ və Ukraynanın mövqelərində ciddi dəyişiklik olmadığını bildirib. CNN isə ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə Volodimir Zelenski arasında keçirilən görüşdən sonra sülh sazişi üzərində məhdud irəliləyiş əldə edildiyini yazıb.
BBC-nin məlumatına görə, ABŞ prezidenti Donald Tramp Ukraynadakı münaqişənin həlli üçün sülh planı üzrə müəyyən irəliləyişin olduğunu desə də, çətin məsələlərin qaldığını etiraf edib. The New York Times da tərəflərin irəliləyiş elan etdiyini, lakin sülh razılaşmasının hələ də əlçatmaz olduğunu vurğulayıb.
Independent nəşri ABŞ prezidenti Donald Trampın mühüm danışıqlardan sonra çətin məsələlərə diqqət çəkdiyini qeyd edib. Business Time Trampın əhəmiyyətli irəliləyiş barədə danışdığını yazıb, France 24 isə sülh sazişinin yaxınlaşdığını, lakin əsas məsələlərin hələ həll olunmadığını bildirib.

Западные СМИ опубликовали осторожные и взвешенные оценки после переговоров между лидерами США и Украины. Ведущие медиа, подчеркивая важность встречи, отметили, что процесс еще не привел к окончательным результатам.
Редакция сообщает, что Sky News заявил об отсутствии существенных изменений в позициях США и Украины после переговоров. CNN же написал, что после встречи президента США Дональда Трампа и Владимира Зеленского был достигнут ограниченный прогресс в мирном соглашении.
По данным BBC, президент США Дональд Трамп, хотя и заявил об определенном прогрессе в плане мира по урегулированию конфликта в Украине, признал, что сложные вопросы остаются. The New York Times также подчеркнул, что стороны объявили о прогрессе, но мирное соглашение все еще остается недостижимым.
Издание Independent отметило, что президент США Дональд Трамп после важных переговоров обратил внимание на сложные вопросы. Business Time написал, что Трамп говорил о значительном прогрессе, а France 24 сообщил, что мирное соглашение приближается, но основные вопросы еще не решены.