Qərb mediası ABŞ və Ukrayna liderləri arasında keçirilən danışıqlardan sonra ehtiyatlı və ölçülü qiymətləndirmələr yayımlayıb. Aparıcı media qurumları görüşün əhəmiyyətini vurğulasa da, prosesin hələ yekun nəticə vermədiyini qeyd ediblər.
Redaksiya məlumat verir ki, Sky News danışıqlardan sonra ABŞ və Ukraynanın mövqelərində ciddi dəyişiklik olmadığını bildirib. CNN isə ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə Volodimir Zelenski arasında keçirilən görüşdən sonra sülh sazişi üzərində məhdud irəliləyiş əldə edildiyini yazıb.
BBC-nin məlumatına görə, ABŞ prezidenti Donald Tramp Ukraynadakı münaqişənin həlli üçün sülh planı üzrə müəyyən irəliləyişin olduğunu desə də, çətin məsələlərin qaldığını etiraf edib. The New York Times da tərəflərin irəliləyiş elan etdiyini, lakin sülh razılaşmasının hələ də əlçatmaz olduğunu vurğulayıb.
Independent nəşri ABŞ prezidenti Donald Trampın mühüm danışıqlardan sonra çətin məsələlərə diqqət çəkdiyini qeyd edib. Business Time Trampın əhəmiyyətli irəliləyiş barədə danışdığını yazıb, France 24 isə sülh sazişinin yaxınlaşdığını, lakin əsas məsələlərin hələ həll olunmadığını bildirib.

Western media outlets have published cautious and measured assessments following the talks between the leaders of the US and Ukraine. While prominent media organizations emphasized the importance of the meeting, they noted that the process has not yet yielded final results.
Editorial information states that Sky News reported no significant change in the positions of the US and Ukraine after the talks. CNN wrote that limited progress was made on a peace agreement after the meeting between US President Donald Trump and Volodymyr Zelensky.
According to BBC, although US President Donald Trump stated there was some progress on a peace plan to resolve the conflict in Ukraine, he admitted that difficult issues remain. The New York Times also highlighted that the parties announced progress, but a peace agreement is still out of reach.
The Independent publication noted that US President Donald Trump drew attention to difficult issues after important talks. Business Time wrote that Trump spoke of significant progress, while France 24 reported that a peace agreement is approaching, but key issues have not yet been resolved.