Qaradağ İcra Hakimiyyətində əməliyyat keçirilib
Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində yoxlamalar aparıb.
Redaksiya “Unikal”a istinadən xəbər verir ki, yoxlamalar nəticəsində rayonun icra başçısının müavini Muradov Nadir Yədulla oğlu həbs edilib.
Məhkəmə N.Muradov barəsində 4 aylıq həbs-qətimkan tədbiri qərarı verib.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata, görə Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirilən əməliyyatla müavindən əlavə, daha bir neçə vəzifəli şəxs saxlanılıb.
Onlardan böyük məsləhətçi (memar) Qafar Abdullayev barəsində də həbs qətimkan tədbiri seçilib. Digər vəzifəlilər hazırda dindirmədədirlər.

В Исполнительной власти Гарадагского района проведена операция
Главное управление по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре провело проверки в Исполнительной власти Гарадагского района.
Редакция со ссылкой на «Unikal» сообщает, что в результате проверок был арестован заместитель главы исполнительной власти района Мурадов Надир Ядулла оглы.
Суд вынес решение об избрании в отношении Н. Мурадова меры пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.
По информации, полученной «Qafqazinfo», в ходе операции, проведенной в Исполнительной власти Гарадагского района, помимо заместителя, были задержаны еще несколько должностных лиц.
В отношении одного из них, старшего советника (архитектора) Гафара Абдуллаева, также избрана мера пресечения в виде ареста. Другие должностные лица в настоящее время находятся на допросе.