Qaradağ İcra Hakimiyyətində əməliyyat keçirilib
Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində yoxlamalar aparıb.
Redaksiya “Unikal”a istinadən xəbər verir ki, yoxlamalar nəticəsində rayonun icra başçısının müavini Muradov Nadir Yədulla oğlu həbs edilib.
Məhkəmə N.Muradov barəsində 4 aylıq həbs-qətimkan tədbiri qərarı verib.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata, görə Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində keçirilən əməliyyatla müavindən əlavə, daha bir neçə vəzifəli şəxs saxlanılıb.
Onlardan böyük məsləhətçi (memar) Qafar Abdullayev barəsində də həbs qətimkan tədbiri seçilib. Digər vəzifəlilər hazırda dindirmədədirlər.

Operation conducted in Garadagh Executive Authority
The Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General's Office conducted inspections at the Garadagh District Executive Authority.
The editorial office reports, citing “Unikal”, that as a result of the inspections, Nadir Yadulla oglu Muradov, the deputy head of the district's executive power, was arrested.
The court ruled a 4-month pre-trial detention measure for N. Muradov.
According to information obtained by “Qafqazinfo”, in addition to the deputy, several other officials were detained during the operation conducted at the Garadagh District Executive Authority.