Putin nümayəndəsi: Enerji böhranı və birgə layihələr müzakirə olundu
Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin beynəlxalq iqtisadi əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi Kiril Dmitriyev ABŞ rəsmiləri ilə görüşüb. Görüşdə qlobal enerji bazarlarındakı mövcud böhran və iki ölkə arasında münasibətləri canlandıra biləcək birgə layihələr müzakirə edilib.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya Birbaşa İnvestisiya Fondunun sədri olan Dmitriyev Telegram vasitəsilə etdiyi yazılı açıqlamada ABŞ-ə səfər etdiyini bildirib.
Dmitriyev qeyd edib ki, Rusiya və ABŞ arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə işçi qruplarının rəhbərləri ilə görüş keçirilib. O, "Rusiya-ABŞ münasibətlərinin yenidən canlanmasına töhfə verə biləcək perspektivli layihələr və dünya enerji bazarlarında mövcud olan böhran vəziyyəti müzakirə edilib" deyə bildirib.
Dmitriyev əlavə edib ki, ABŞ və bir çox ölkə Rusiyaya qarşı tətbiq edilən sanksiyaların zərərlərini və dünya iqtisadiyyatının sabitliyini təmin etməkdə Rusiya nefti və təbii qazının əhəmiyyətli rolunu anlamağa başlayıb.

Kirill Dmitriev, Special Representative of Russian President Vladimir Putin for International Economic Cooperation, met with US officials. The meeting discussed the current crisis in global energy markets and joint projects that could revive relations between the two countries.
According to Redaksiya, Dmitriev, who is also the Chairman of the Russian Direct Investment Fund, announced his visit to the US via Telegram.
Dmitriev noted that meetings were held with the heads of working groups on economic cooperation between Russia and the US. He stated, "Perspective projects that can contribute to the revival of Russian-US relations and the current crisis situation in world energy markets were discussed."
Dmitriev added that the US and many countries are beginning to understand the damages of the sanctions imposed on Russia and the significant role of Russian oil and natural gas in ensuring the stability of the world economy.