Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Yaxın Şərqdə artan gərginliklə bağlı mövqeyini açıqlayıb. O, Al-Arabia mətbuatına verdiyi müsahibədə Türkiyə ilə İsrail arasındakı münasibətlərin hazırda ən gərgin dövrlərdən birini yaşadığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, dövlət başçısı “Əgər bizim iştirakımız arzu olunarsa, biz də qoşularıq. Ortaq zəmin tapmaq üçün diplomatik səylər göstərməyə çalışarıq” deyə bəyan edib.
Prezidentin sözlərinə görə, Azərbaycanın məqsədi bölgədə sabitliyi gücləndirmək və tərəflər arasında dialoqa töhfə verməkdir.

Azerbaijani President Ilham Aliyev has expressed his position on the escalating tensions in the Middle East. In an interview with Al-Arabia media, he stated that relations between Turkey and Israel are currently experiencing one of their most tense periods.
The head of state stated, “If our participation is desired, we will join. We will try to make diplomatic efforts to find common ground.”
According to the President, Azerbaijan's goal is to strengthen stability in the region and contribute to dialogue between the parties.