Pencil platforması istifadəçilərə təqdim etdiyi yeniliklərlə diqqət çəkir. Şirkət tərəfindən edilən son yeniləmə, hər hansı bir interfeysin bir kliklə generasiya edilməsini təmin edir. Ən diqqət çəkici xüsusiyyətlərdən biri "Swarm" rejimidir ki, bu da layihənin bir neçə fərqli variantının eyni anda yaradılmasına imkan verir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu yeniliklər sayəsində altı süni intellekt agenti eyni vaxtda istifadəçilər üçün çalışacaq. İstifadəçi sadəcə bir təlimat daxil edərək tam hazır nəticə əldə edə bilər. Hər hansı faylları, hətta xüsusi şriftləri belə platformaya yükləmək mümkündür.
Platforma, Antigravity, Copilot, Gemini CLI, Opus 4.6, Sonnet 4.6 və hətta OpenCode kimi texnologiyaları dəstəkləyir. Yaradılan nəticələr PDF, JPG, PNG və WebP daxil olmaqla bütün populyar formatlarda ixrac oluna bilər. Bundan əlavə, Windows üçün tam funksional tətbiq də istifadəyə verilib.

Платформа Pencil привлекает внимание новшествами, которые она предлагает пользователям. Последнее обновление от компании позволяет генерировать любой интерфейс одним кликом. Одной из наиболее заметных функций является режим "Swarm", который позволяет одновременно создавать несколько различных вариантов проекта.
Редакция сообщает, что благодаря этим новшествам шесть агентов искусственного интеллекта будут работать для пользователей одновременно. Пользователь может получить полностью готовый результат, просто введя инструкцию. На платформу можно загружать любые файлы, даже специальные шрифты.
Платформа поддерживает такие технологии, как Antigravity, Copilot, Gemini CLI, Opus 4.6, Sonnet 4.6 и даже OpenCode. Созданные результаты могут быть экспортированы во всех популярных форматах, включая PDF, JPG, PNG и WebP. Кроме того, выпущено полнофункциональное приложение для Windows.