Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban bildirib ki, Ukrayna kəşfiyyatının fəaliyyəti ölkəsinin daxili siyasətinə qədər nüfuz edib. Onun sözlərinə görə, Ukrayna xüsusi xidmət orqanları “Tisa” adlı proukraind siyasi partiya vasitəsilə Macarıstanın ictimai və siyasi həyatına təsir göstərməyə çalışır.
Redaksiya xəbər verir ki, Orban bu məsələni hökumət toplantısında gündəmə gətirərək, Ukrayna kəşfiyyatının “texnoloji dəstək və manipulyasiya üsulları ilə” seçkilərdə təsir yaratmaq cəhdlərini tənqid edib. “Bir vaxtlar deyirdik: ruslar artıq mətbəximizdədir; indi isə deməliyik ki, ukraynalılar artıq cib telefonlarınızda,” — deyə o vurğulayıb.
Baş nazir əlavə edib ki, hökumət bu cür müdaxilələrə qarşı ciddi tədbirlər görəcək və ölkənin siyasi müstəqilliyini qorumaq üçün bütün qanuni addımları atacaq.

Hungarian Prime Minister Viktor Orban stated that Ukrainian intelligence activities have infiltrated his country's domestic politics. According to him, Ukrainian special services are trying to influence Hungary's public and political life through a pro-Ukrainian political party called “Tisa”.
The editorial office reports that Orban raised this issue at a government meeting, criticizing Ukrainian intelligence's attempts to influence elections “with technological support and manipulation methods”. “Once we used to say: the Russians are already in our kitchen; now we must say that the Ukrainians are already in your mobile phones,” he emphasized.
The Prime Minister added that the government will take serious measures against such interventions and will take all legal steps to protect the country's political independence.