Norveçli diplomat Epşteynin şəbəkəsini qurmaqda ittiham olunur
Norveçli keçmiş diplomat Terje Rod-Larsenin, cinsi cinayətlərə görə məhkum edilmiş Cefri Epşteynin əlaqələr şəbəkəsini qurmasına kömək etdiyi barədə məlumatlar yayılıb. Bu barədə mətbuatda dərc olunan materiallarda bildirilir. Rod-Larsen, Epşteynlə yüksək vəzifəli şəxslər arasında vasitəçi rolunu oynayıb və bunun müqabilində mükafatlar alıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Rod-Larsen, həyat yoldaşı Mona Yul ilə birlikdə, Epşteyn işi ilə bağlı milyonlarla sənədin açıqlanmasından sonra yaranan qalmaqala cəlb olunub. Məlumata görə, Rod-Larsen Epşteynin yüksək vəzifəli şəxslərlə əlaqələrini təmin edib. Bu əlaqələr, Epşteynin cinsi istismar əməllərini ört-basdır etmək və nüfuzunu artırmaq məqsədi daşıyırdı. Rod-Larsen və Yulun adı, Epşteynin əlaqələr şəbəkəsində mühüm fiqurlar kimi qeyd olunur.
Mənbələrə görə, Rod-Larsen Epşteynlə uzun müddət əməkdaşlıq edib və onun müxtəlif tədbirlərində iştirak edib. Bu əməkdaşlıq, Rod-Larsenə nüfuzlu şəxslərlə əlaqələr qurmaq və öz karyerasında irəliləmək imkanı verib. Eyni zamanda, bu əməkdaşlıq, Epşteynin qanunsuz fəaliyyətlərinin davam etməsinə şərait yaradıb. Mətbuatda dərc olunan məlumatlarda, Rod-Larsenin Epşteynlə əlaqələrinin təfərrüatları və onun bu əlaqələrdən əldə etdiyi faydalar ətraflı şəkildə təsvir olunur. Bu məlumatlar, ictimaiyyətdə böyük rezonans doğurub və Rod-Larsenin nüfuzuna ciddi zərbə vurub.

Reports have emerged that former Norwegian diplomat Terje Rod-Larsen allegedly helped build the network of Jeffrey Epstein, who was convicted of sex offenses. This is reported in materials published in the press. Rod-Larsen played a mediating role between Epstein and high-ranking officials, receiving rewards in return.
Redaksiya reports that Rod-Larsen, along with his wife Mona Yul, has become involved in the scandal that arose after millions of documents related to the Epstein case were unsealed. According to the information, Rod-Larsen facilitated Epstein's connections with high-ranking officials. These connections were aimed at covering up Epstein's sexual abuse and increasing his influence. Rod-Larsen and Yul are noted as important figures in Epstein's network.
According to sources, Rod-Larsen collaborated with Epstein for a long time and participated in his various events. This collaboration provided Rod-Larsen with the opportunity to establish connections with influential individuals and advance his career. At the same time, this collaboration created conditions for the continuation of Epstein's illegal activities. The information published in the press describes in detail the specifics of Rod-Larsen's connections with Epstein and the benefits he gained from these connections. This information has caused a great public outcry and has severely damaged Rod-Larsen's reputation.