Netan­yahu HƏMAS-a qarşı genişmiqyaslı quru əməliyyatını elan etdi
İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun bəyanatına görə, ordunun HƏMAS-a qarşı yeni mərhələdə hərbi əməliyyatları başlayacaq. O bildirib ki, səhər saatlarından etibarən silahlı dəstələr izləniləcək və tam mühasirəyə alınacaq.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu açıqlamasında HƏMAS-a yardım edən hər kəsin də məsuliyyətə cəlb olunacağını bildirib. Onun sözlərinə görə, İsrail daha sərt tədbirlər görəcək və əməliyyatların miqyası genişlənəcək.
Baş nazir əlavə edib ki, ölkənin təhlükəsizliyi üçün bütün imkanlardan istifadə olunacaq və əməliyyatlar sona qədər davam etdiriləcək.

По заявлению премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху, армия начнет новый этап военных операций против ХАМАС. Он сообщил, что с утренних часов вооруженные формирования будут отслеживаться и полностью окружены.
Редакция сообщает, что Нетаньяху в своем заявлении отметил, что все, кто оказывает помощь ХАМАС, также будут привлечены к ответственности. По его словам, Израиль примет более жесткие меры, и масштаб операций будет расширен.
Премьер-министр добавил, что для обеспечения безопасности страны будут использованы все возможности, и операции будут продолжаться до конца.