Netanyahu: “Fələstin dövləti qurulmayacaq”
İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu bəyan edib ki, bəzi liderlərin “Fələstin terroruna alçaldıcı şəkildə boyun əyməsi” İsrail üçün heç bir məcburiyyət yaratmır. Onun sözlərinə görə, Fələstin dövlətinin yaradılması mümkün olmayacaq.
Redaksiya xəbər verir ki, Baş nazirin ofisindən yayılan başqa bir açıqlamada isə İsrailin hazırda Suriya ilə danışıqlar apardığı bildirilib. Məqsədin İsrailin milli maraqlarını qorumaq olduğu vurğulanıb.
Açıqlamada qeyd olunub ki, bu maraqlara Suriya cənub-qərbində silahsızlaşdırmanın təmin olunması və bölgədə yaşayan druz icmasının təhlükəsizliyinin qorunması daxildir.

Netanyahu: “A Palestinian state will not be established”
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu stated that some leaders' “humiliating surrender to Palestinian terror” creates no obligation for Israel. According to him, the establishment of a Palestinian state will not be possible.
The editorial office reports that in another statement released by the Prime Minister's office, it was stated that Israel is currently holding talks with Syria. It was emphasized that the goal is to protect Israel's national interests.
The statement noted that these interests include ensuring disarmament in southwestern Syria and protecting the security of the Druze community living in the region.