Münhen Təhlükəsizlik Konfransı, dünyanın müxtəlif ölkələrindən yüksək səviyyəli nümayəndələrin iştirakı ilə beynəlxalq əlaqələrin və təhlükəsizlik məsələlərinin müzakirə edildiyi mühüm bir platformadır. Bu konfrans, qlobal siyasətin müxtəlif aspektlərini, o cümlədən regional münaqişələri, təhlükəsizlik problemlərini və beynəlxalq əməkdaşlıq imkanlarını əhatə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, Türkiyə nümayəndə heyəti də bu ilki Münhen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak edib. Konfransda iştirak edən nümayəndələr arasında Türkiyə Prezidenti İbrahim Kalın da yer alıb. Məlumata görə, Kalın, konfrans çərçivəsində bir sıra ikitərəfli və regional görüşlər keçirib.
Münhen Təhlükəsizlik Konfransı, müdafiə və xarici siyasət sahəsində dünyanın aparıcı platformalarından biri kimi tanınır. Bu il 62-ci dəfə keçirilən konfrans, Münhendə baş tutub və iki gün davam edib. Konfransa qatılan liderlər və yüksək səviyyəli rəsmilər müxtəlif sessiyalarda iştirak ediblər. Konfransda təhlükəsizlik və qlobal inkişaflar müzakirə edilib. Konfransın gündəliyində İran, Qəzza, Suriya, Şimali Afrika, kəşfiyyat diplomatiyası, terrorla mübarizə, qanunsuz miqrasiya və kibertəhlükəsizlik kimi mövzular yer alıb. Konfransın təhlükəsizlik mənbələrindən əldə edilən məlumata görə, İbrahim Kalın, konfransda xarici tərəfdaşları ilə bu mövzular ətrafında görüşlər keçirib. Konfrans sabah başa çatacaq.

The Munich Security Conference is an important platform where international relations and security issues are discussed with the participation of high-level representatives from various countries around the world. This conference covers various aspects of global politics, including regional conflicts, security challenges, and opportunities for international cooperation.
Redaksiya reports that the Turkish delegation also participated in this year's Munich Security Conference. Among the delegates attending the conference was Turkish President İbrahim Kalın. According to the information, Kalın held a series of bilateral and regional meetings within the framework of the conference.
The Munich Security Conference is recognized as one of the world's leading platforms in defense and foreign policy. Held for the 62nd time this year, the conference took place in Munich and lasted for two days. Leaders and high-level officials attending the conference participated in various sessions. Security and global developments were discussed at the conference. Topics on the conference agenda included Iran, Gaza, Syria, North Africa, intelligence diplomacy, the fight against terrorism, irregular migration, and cybersecurity. According to information obtained from the conference's security sources, İbrahim Kalın held meetings with foreign partners on these topics at the conference. The conference will conclude tomorrow.