Milli Məclisin növbəti iclasının vaxtı və gündəliyi açıqlandı
Redaksiya xəbər verir ki, fevralın 10-da keçiriləcək plenar iclasın gündəliyinə 12 məsələnin müzakirəsi daxil edilib. Bunlar aşağıdakılardır:
1. “İnformasiya və kommunikasiya texnologiyaları sistemlərindən istifadə etməklə törədilən müəyyən cinayətlərlə mübarizədə və ağır cinayətlərə aid olan sübutların elektron formada mübadiləsində beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi – Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Kibercinayətkarlığa qarşı Konvensiyası”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
2. “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
3. “Patent haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
4. “Mülki dövriyyədə olmasına yol verilməyən (mülki dövriyyədən çıxarılmış) əşyaların siyahısı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
5. Azərbaycan Respublikasının Əmək Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, “Banklar haqqında” və “Gömrük tarifi haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
7. “Əhalinin sağlamlığının qorunması haqqında” və “Onkoloji yardım haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
8. Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsində və Azərbaycan Respublikasının Cinayət-Prosessual Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
9. “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
10. Azərbaycan Respublikasının Mülki Prosessual Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Ailə Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Cinayət-Prosessual Məcəlləsində, “Gənclər siyasəti haqqında”, “Uşaq hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyalar haqqında Əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə”, “Yetkinlik yaşına çatmayanların baxımsızlığının və hüquq pozuntularının profilaktikası haqqında”, “Bədən tərbiyəsi və idman haqqında”, “Sosial xidmət haqqında”, “Reklam haqqında”, “Tütün məmulatlarının istifadəsinin məhdudlaşdırılması haqqında”, “Uşaqların zərərli informasiyadan qorunması haqqında” və “Media haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
11. “Kinematoqrafiya haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
12. “Yol hərəkəti haqqında” və “Avtomobil yolları haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).

Объявлены время и повестка дня следующего заседания Милли Меджлиса
Редакция сообщает, что в повестку дня пленарного заседания, которое состоится 10 февраля, включено обсуждение 12 вопросов. Это следующие:
1. Проект закона Азербайджанской Республики об утверждении «Конвенции Организации Объединенных Наций против киберпреступности – Усиление международного сотрудничества в борьбе с определенными преступлениями, совершаемыми с использованием информационно-коммуникационных технологий, и в электронном обмене доказательствами по тяжким преступлениям».
2. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «Об образовании».
3. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О патентах» (третье чтение).
4. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О перечне предметов, оборот которых не допускается (изъятых из оборота)» (третье чтение).
5. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Трудовой кодекс Азербайджанской Республики (второе чтение).
6. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Налоговый кодекс Азербайджанской Республики, законы Азербайджанской Республики «О банках» и «О таможенном тарифе» (второе чтение).
7. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в законы Азербайджанской Республики «Об охране здоровья населения» и «Об онкологической помощи» (второе чтение).
8. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Уголовный кодекс Азербайджанской Республики и Уголовно-процессуальный кодекс Азербайджанской Республики (первое чтение).
9. Проект закона Азербайджанской Республики «О правах ребенка» (первое чтение).
10. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Азербайджанской Республики, Семейный кодекс Азербайджанской Республики, Уголовно-процессуальный кодекс Азербайджанской Республики, законы Азербайджанской Республики «О молодежной политике», «Об утверждении Положения о комиссиях по защите прав детей», «О профилактике безнадзорности и правонарушений несовершеннолетних», «О физической культуре и спорте», «О социальных услугах», «О рекламе», «Об ограничении использования табачных изделий», «О защите детей от вредной информации» и «О средствах массовой информации» (первое чтение).
11. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О кинематографии» (первое чтение).
12. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в законы Азербайджанской Республики «О дорожном движении» и «Об автомобильных дорогах» (первое чтение).