Milli Məclisin növbəti iclasının vaxtı və gündəliyi açıqlandı
Redaksiya xəbər verir ki, fevralın 10-da keçiriləcək plenar iclasın gündəliyinə 12 məsələnin müzakirəsi daxil edilib. Bunlar aşağıdakılardır:
1. “İnformasiya və kommunikasiya texnologiyaları sistemlərindən istifadə etməklə törədilən müəyyən cinayətlərlə mübarizədə və ağır cinayətlərə aid olan sübutların elektron formada mübadiləsində beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi – Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Kibercinayətkarlığa qarşı Konvensiyası”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
2. “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
3. “Patent haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
4. “Mülki dövriyyədə olmasına yol verilməyən (mülki dövriyyədən çıxarılmış) əşyaların siyahısı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
5. Azərbaycan Respublikasının Əmək Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, “Banklar haqqında” və “Gömrük tarifi haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
7. “Əhalinin sağlamlığının qorunması haqqında” və “Onkoloji yardım haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (ikinci oxunuş).
8. Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsində və Azərbaycan Respublikasının Cinayət-Prosessual Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
9. “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
10. Azərbaycan Respublikasının Mülki Prosessual Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Ailə Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Cinayət-Prosessual Məcəlləsində, “Gənclər siyasəti haqqında”, “Uşaq hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyalar haqqında Əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə”, “Yetkinlik yaşına çatmayanların baxımsızlığının və hüquq pozuntularının profilaktikası haqqında”, “Bədən tərbiyəsi və idman haqqında”, “Sosial xidmət haqqında”, “Reklam haqqında”, “Tütün məmulatlarının istifadəsinin məhdudlaşdırılması haqqında”, “Uşaqların zərərli informasiyadan qorunması haqqında” və “Media haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
11. “Kinematoqrafiya haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).
12. “Yol hərəkəti haqqında” və “Avtomobil yolları haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).

Time and Agenda for the Next Session of the Milli Majlis Announced
The editorial office reports that the agenda for the plenary session to be held on February 10 includes the discussion of 12 issues. These are as follows:
1. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the approval of the "United Nations Convention on Cybercrime" to strengthen international cooperation in combating certain crimes committed using information and communication technology systems and in the electronic exchange of evidence related to serious crimes.
2. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Education".
3. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Patents" (third reading).
4. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On the List of Items Prohibited from Civil Circulation (withdrawn from civil circulation)" (third reading).
5. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Labor Code of the Republic of Azerbaijan (second reading).
6. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Tax Code of the Republic of Azerbaijan, the Laws of the Republic of Azerbaijan "On Banks" and "On Customs Tariff" (second reading).
7. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Laws of the Republic of Azerbaijan "On the Protection of Public Health" and "On Oncological Aid" (second reading).
8. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan and the Criminal Procedure Code of the Republic of Azerbaijan (first reading).
9. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On the Rights of the Child" (first reading).
10. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Civil Procedure Code of the Republic of Azerbaijan, the Family Code of the Republic of Azerbaijan, the Criminal Procedure Code of the Republic of Azerbaijan, the Laws of the Republic of Azerbaijan "On Youth Policy", "On the Approval of the Regulation on Commissions for the Protection of Children's Rights", "On the Prevention of Neglect and Offenses by Minors", "On Physical Culture and Sports", "On Social Services", "On Advertising", "On the Restriction of Tobacco Product Use", "On the Protection of Children from Harmful Information", and "On Media" (first reading).
11. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Cinematography" (first reading).
12. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Laws of the Republic of Azerbaijan "On Road Traffic" and "On Highways" (first reading).