Mart ayı üzrə inflyasiya göstəricilərinin qısa müddətdə ölçülü “nəfəs alanı” təmin etdiyi bildirilib. Mütəxəssislər, ABŞ/İsrail ilə İran arasında müharibə vəziyyətinə baxmayaraq, dezinflyasiya meylinin davam etdiyini qeyd ediblər.
Redaksiya xəbər verir ki, ekspertlər mart ayı inflyasiya rəqəmlərinin qısa perspektivdə ölçülü “nəfəs alanı” yaratdığını və ABŞ/İsrail ilə İran arasındakı müharibəyə baxmayaraq dezinflyasiya konjonktürünün davamlılığını vurğulayıblar.
Qeyd olunub ki, bu qiymətləndirmə inflyasiya dinamikasının qısa müddətdə tənzimlənməsi ilə bağlı gözləntiləri əks etdirir. Eyni zamanda, regionda mövcud gərginlik fonunda dezinflyasiya meylinin saxlanıldığı diqqətə çatdırılıb.

Мартовская инфляция сохраняет дезинфляцию на фоне войны
Сообщается, что показатели инфляции за март обеспечили кратковременную «передышку». Эксперты отметили, что, несмотря на военную ситуацию между США/Израилем и Ираном, тенденция дезинфляции сохраняется.
Редакция сообщает, что эксперты подчеркнули, что мартовские показатели инфляции создали кратковременную «передышку» и что конъюнктура дезинфляции сохраняется, несмотря на войну между США/Израилем и Ираном.
Отмечено, что эта оценка отражает ожидания относительно краткосрочной стабилизации инфляционной динамики. В то же время было подчеркнуто, что тенденция дезинфляции сохраняется на фоне существующей напряженности в регионе.