ABŞ Konqresinin üzvü Marjori Teylor Qrin ABŞ-ın xarici müdaxilələrinə münasibət bildirərək, bu siyasətin əvvəlki illərdə İraq və Liviyada tətbiq edilən ssenarilərlə eyni olduğunu vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Qrin amerikalıların bir zamanlar Səddam Hüseyn və Müəmmər Qəddafinin devrilməsindən sonra da “xilasetmə” anlayışı ətrafında sevindirildiyini xatırladıb və bunun Vaşinqtonun dəyişməyən yanaşması olduğunu deyib.
Onun sözlərinə görə, bu yanaşma ABŞ xalqının maraqlarına xidmət etmir, əksinə, iri korporasiyaların, bankların və neft sektorunda marağı olan çevrələrin xeyrinə işləyir.
Qrin qeyd edib ki, bu cür siyasətlər uzunmüddətli sabitlik yaratmaq əvəzinə yeni böhranlara yol açır və Amerika cəmiyyətində artan narazılığın əsas səbəblərindən birinə çevrilir.

Член Конгресса США Марджори Тейлор Грин прокомментировала внешние вмешательства США, подчеркнув, что эта политика идентична сценариям, примененным в Ираке и Ливии в предыдущие годы.
Как сообщает редакция, Грин напомнила, что американцы когда-то радовались концепции «спасения» после свержения Саддама Хусейна и Муаммара Каддафи, и заявила, что это неизменный подход Вашингтона.
По ее словам, такой подход не служит интересам американского народа, а наоборот, работает в пользу крупных корпораций, банков и кругов, заинтересованных в нефтяном секторе.
Грин отметила, что подобная политика, вместо создания долгосрочной стабильности, ведет к новым кризисам и становится одной из основных причин растущего недовольства в американском обществе.