Fransız prezidenti Emmanuel Makronun adı, ABŞ-ın mərhum iş adamı Cefri Epşteynin yazışmalarında keçir. Bu məlumatlar, Epşteynin işi ilə bağlı ABŞ Ədliyyə Nazirliyinin dərc etdiyi materiallara istinadən yayılıb və ictimaiyyətin diqqətini çəkib. Bu hadisə, yüksək profilli şəxslərin adlarının müxtəlif qalmaqallarda necə hallandığını bir daha göstərir.
Redaksiya xəbər verir ki, Epşteyn yazışmalarında Makronun sevgilisindən bəhs edib. Məlumata görə, Epşteyn söhbət etdiyi şəxslərdən birinə belə yazıb: "Mənə Makronun sevgilisinin şəkli göstərildi. Ah... riyakarlıq." Söhbətə cavab olaraq, həmin şəxs "Doğrudanmı?" və "Əsgər?" suallarını verib. Epşteyn isə zarafatla "Arxanda olacağam" və ya "Unutmayın, fransızlar arxanızdadır" ifadələrini işlədib.
Maliyyəçi, Makronun sevgilisinin fotosundan əlavə, ona "digər maraqlı detalların" da göstərildiyini yazıb. Ümumilikdə, Makronun adı Epşteyn işi ilə bağlı materiallarda 200-dən çox dəfə qeyd olunub. EADaily-nin məlumatına görə, amerikalı jurnalist Kandis Ovens, Fransa prezidentinin xanımı Briqit Makronun əslində Jan-Mişel Tronier adı ilə kişi olaraq dünyaya gəldiyini iddia edir. Prezident cütlüyü, Ovensi məhkəməyə verərək mənəvi zərərə görə kompensasiya tələb edir. Son xəbərlərə görə, məhkəmə Makronun həyat yoldaşının qadın olduğuna dair təkzibedilməz sübutlar tələb edib. Bu hadisələr, yüksək vəzifəli şəxslərin şəxsi həyatları və onların ictimai imicləri ilə bağlı məsələlərin nə qədər həssas olduğunu bir daha göstərir.

French President Emmanuel Macron's name appears in the correspondence of the late American businessman Jeffrey Epstein. This information has been disseminated citing materials published by the U.S. Department of Justice concerning Epstein's case and has attracted public attention. This incident once again demonstrates how the names of high-profile individuals are mentioned in various scandals.
Redaksiya reports that Macron's girlfriend was mentioned in Epstein's correspondence. According to the information, Epstein wrote to one of the individuals he was conversing with: "I was shown a picture of Macron's girlfriend. Ah... hypocrisy." In response to the conversation, that person asked, "Really?" and "A soldier?" Epstein jokingly replied, "I'll be behind you" or "Remember, the French are behind you."
In addition to the photo of Macron's girlfriend, the financier wrote that he was shown "other interesting details." In total, Macron's name was mentioned more than 200 times in materials related to the Epstein case. According to EADaily, American journalist Candace Owens claims that French President's wife Brigitte Macron was actually born a man named Jean-Michel Trogneux. The presidential couple is suing Owens, demanding compensation for moral damages. According to recent news, the court has requested irrefutable proof that Macron's wife is a woman. These events once again show how sensitive issues related to the personal lives of high-ranking officials and their public image are.