Fransız prezidenti Emmanuel Makronun adı, ABŞ-ın mərhum iş adamı Cefri Epşteynin yazışmalarında keçir. Bu məlumatlar, Epşteynin işi ilə bağlı ABŞ Ədliyyə Nazirliyinin dərc etdiyi materiallara istinadən yayılıb və ictimaiyyətin diqqətini çəkib. Bu hadisə, yüksək profilli şəxslərin adlarının müxtəlif qalmaqallarda necə hallandığını bir daha göstərir.
Redaksiya xəbər verir ki, Epşteyn yazışmalarında Makronun sevgilisindən bəhs edib. Məlumata görə, Epşteyn söhbət etdiyi şəxslərdən birinə belə yazıb: "Mənə Makronun sevgilisinin şəkli göstərildi. Ah... riyakarlıq." Söhbətə cavab olaraq, həmin şəxs "Doğrudanmı?" və "Əsgər?" suallarını verib. Epşteyn isə zarafatla "Arxanda olacağam" və ya "Unutmayın, fransızlar arxanızdadır" ifadələrini işlədib.
Maliyyəçi, Makronun sevgilisinin fotosundan əlavə, ona "digər maraqlı detalların" da göstərildiyini yazıb. Ümumilikdə, Makronun adı Epşteyn işi ilə bağlı materiallarda 200-dən çox dəfə qeyd olunub. EADaily-nin məlumatına görə, amerikalı jurnalist Kandis Ovens, Fransa prezidentinin xanımı Briqit Makronun əslində Jan-Mişel Tronier adı ilə kişi olaraq dünyaya gəldiyini iddia edir. Prezident cütlüyü, Ovensi məhkəməyə verərək mənəvi zərərə görə kompensasiya tələb edir. Son xəbərlərə görə, məhkəmə Makronun həyat yoldaşının qadın olduğuna dair təkzibedilməz sübutlar tələb edib. Bu hadisələr, yüksək vəzifəli şəxslərin şəxsi həyatları və onların ictimai imicləri ilə bağlı məsələlərin nə qədər həssas olduğunu bir daha göstərir.

Имя французского президента Эммануэля Макрона фигурирует в переписке американского бизнесмена Джеффри Эпштейна. Эта информация, опубликованная Министерством юстиции США в рамках дела Эпштейна, привлекла внимание общественности. Этот инцидент еще раз демонстрирует, как имена высокопоставленных лиц всплывают в различных скандалах.
Redaksiya сообщает, что в переписке Эпштейна упоминается любовница Макрона. Согласно информации, Эпштейн написал одному из собеседников: «Мне показали фотографию любовницы Макрона. Ах... лицемерие». В ответ на это собеседник задал вопросы: «Неужели?» и «Солдат?». Эпштейн в шутку ответил: «Я буду позади вас» или «Не забывайте, французы позади вас».
Финансист написал, что помимо фотографии любовницы Макрона, ему были показаны и «другие интересные детали». В общей сложности имя Макрона было упомянуто в материалах, связанных с делом Эпштейна, более 200 раз. По данным EADaily, американская журналистка Кэндис Оуэнс утверждает, что супруга французского президента Брижит Макрон на самом деле родилась мужчиной под именем Жан-Мишель Тронье. Президентская чета подала в суд на Оуэнс, требуя компенсации за моральный ущерб. Согласно последним новостям, суд потребовал неопровержимые доказательства того, что супруга Макрона является женщиной. Эти события еще раз демонстрируют, насколько чувствительными являются вопросы, связанные с личной жизнью высокопоставленных лиц и их общественным имиджем.