Fransa prezidenti Emmanuel Makron, Avropanın gələcəyi ilə bağlı mühüm açıqlamalar verib. O, Avropanın iqtisadi və siyasi müstəqilliyini gücləndirməyin vacibliyini vurğulayaraq, bu istiqamətdə atılacaq addımların əhəmiyyətini qeyd edib. Makronun sözlərinə görə, Avropa, Çin və Amerika Birləşmiş Ştatlarından gələn iqtisadi çağırışlarla üzləşərkən, öz müstəqilliyini qorumalıdır.
Redaksiya məlumat verir ki, Makronun fikrincə, Avropanın parçalanması, zəifləməsi və hətta "alçaldılması" kimi halların qarşısını almaq üçün yeni bir yanaşmaya ehtiyac var. O, bu məqsədə çatmaq üçün yeni miqyas və sürətin vacibliyini vurğulayıb. Makron, Avropanın müstəqil bir güc kimi fəaliyyət göstərməsinin, qarşılaşdığı iqtisadi problemlərin yeganə həlli yolu olduğunu bildirib.
Fransa prezidenti, Avropanın müstəqilliyini təmin etmək üçün atılacaq addımların vacibliyini də vurğulayıb. Bu addımlar arasında, iqtisadi əməkdaşlığın gücləndirilməsi, müdafiə sahəsində birgə fəaliyyətin artırılması və siyasi koordinasiyanın yaxşılaşdırılması kimi məsələlər yer alır. Makronun bu açıqlamaları, Avropa Birliyinin üzv dövlətləri arasında müzakirələrə səbəb olacaq və gələcək siyasətlərin formalaşmasında mühüm rol oynayacaq. Makronun çıxışında, Avropanın müstəqilliyinin təmin edilməsi və qlobal arenada daha güclü bir mövqe tutması üçün atılacaq addımlar əsas müzakirə mövzusu olub.

French President Emmanuel Macron has made important statements regarding the future of Europe. He emphasized the importance of strengthening Europe's economic and political independence, noting the significance of steps to be taken in this direction. According to Macron, Europe must protect its independence while facing economic challenges from China and the United States.
Redaksiya reports that Macron believes a new approach is needed to prevent situations such as Europe's fragmentation, weakening, and even "humiliation." He stressed the importance of new scale and speed to achieve this goal. Macron stated that Europe's operation as an independent power is the only solution to the economic problems it faces.
The French president also emphasized the importance of steps to ensure Europe's independence. These steps include strengthening economic cooperation, increasing joint activities in the defense sector, and improving political coordination. Macron's statements are expected to spark discussions among European Union member states and play a significant role in shaping future policies. In Macron's speech, the steps to be taken to ensure Europe's independence and to take a stronger position on the global stage were the main topics of discussion.