Fələstin Dövlətinin prezidenti Mahmud Abbas bildirib ki, haqların əldə olunması uğrunda mübarizə sülhçül, hüquqi və diplomatik vasitələrlə davam etdiriləcək. O, həmçinin seçkilərin keçirilməsi də daxil olmaqla aparılan islahatlara dəstəyin vacibliyini vurğulayıb və müasir, demokratik bir dövlət qurmaq istədiklərini qeyd edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Abbas bəyanatında Fələstinin azad edilmədən ədalətin təmin olunmasının mümkün olmadığını bildirib. Onun sözlərinə görə, məqsəd 1967-ci il sərhədləri daxilində, paytaxtı Şərqi Qüds olan suveren dövlət qurmaq və orada sülh içində yaşamaqdır.
Abbas əlavə edib ki, antisemitizmi qətiyyətlə rədd edirlər və Hamasın silahlarını təhvil verməsinin vacibliyi dəfələrlə vurğulanır.

Махмуд Аббас: Освобождение Палестины — единственный путь к обеспечению справедливости
Президент Государства Палестина Махмуд Аббас заявил, что борьба за обретение прав будет продолжаться мирными, правовыми и дипломатическими средствами. Он также подчеркнул важность поддержки проводимых реформ, включая проведение выборов, и отметил, что они хотят построить современное, демократическое государство.
Редакция сообщает, что в своем заявлении Аббас отметил, что обеспечение справедливости невозможно без освобождения Палестины. По его словам, цель состоит в создании суверенного государства в границах 1967 года со столицей в Восточном Иерусалиме и мирном проживании там.
Аббас добавил, что они решительно отвергают антисемитизм, и неоднократно подчеркивается важность сдачи оружия ХАМАС.