Maduro ABŞ-ın “təcavüzünə” qarşı müdafiə vəd etdi
Venesuela Prezidenti Nikolas Maduro ölkəsinin ABŞ-ın “təcavüzünə” qarşı özünü müdafiə edəcəyini bəyan edib. O, Karib hövzəsində ABŞ-ın hərbi dəniz qüvvələrinin toplanmasını və ötən həftə Venesuela qayıqlarından birinə edilən ölümcül hücumu ölkəsinə qarşı təxribat kimi qiymətləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Maduro Karakasın “qanuni özünümüdafiə hüququnu” həyata keçirəcəyini vurğulayıb. O, ABŞ Dövlət katibi Marko Rubionu “ölüm və müharibə ağası” adlandıraraq sərt tənqid edib.
Dövlət başçısı bildirib ki, Venesuela xalqı heç bir halda müstəqilliyindən və ərazi bütövlüyündən imtina etməyəcək, ölkənin suverenliyi sonadək qorunacaq.

Venezuelan President Nicolas Maduro has declared that his country will defend itself against US “aggression.” He described the buildup of US naval forces in the Caribbean and last week's deadly attack on one of Venezuela's boats as provocations against his country.
The editorial office reports that Maduro emphasized Caracas's “right to legitimate self-defense.” He harshly criticized US Secretary of State Marco Rubio, calling him a “lord of death and war.”
The head of state stated that the Venezuelan people will under no circumstances renounce their independence and territorial integrity, and the country's sovereignty will be protected to the very end.