Maduro ABŞ-ın “təcavüzünə” qarşı müdafiə vəd etdi
Venesuela Prezidenti Nikolas Maduro ölkəsinin ABŞ-ın “təcavüzünə” qarşı özünü müdafiə edəcəyini bəyan edib. O, Karib hövzəsində ABŞ-ın hərbi dəniz qüvvələrinin toplanmasını və ötən həftə Venesuela qayıqlarından birinə edilən ölümcül hücumu ölkəsinə qarşı təxribat kimi qiymətləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Maduro Karakasın “qanuni özünümüdafiə hüququnu” həyata keçirəcəyini vurğulayıb. O, ABŞ Dövlət katibi Marko Rubionu “ölüm və müharibə ağası” adlandıraraq sərt tənqid edib.
Dövlət başçısı bildirib ki, Venesuela xalqı heç bir halda müstəqilliyindən və ərazi bütövlüyündən imtina etməyəcək, ölkənin suverenliyi sonadək qorunacaq.

Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что его страна будет защищаться от «агрессии» США. Он расценил скопление военно-морских сил США в Карибском бассейне и смертельную атаку на одну из венесуэльских лодок на прошлой неделе как провокацию против своей страны.
Как сообщает редакция, Мадуро подчеркнул, что Каракас будет осуществлять «право на законную самооборону». Он резко раскритиковал госсекретаря США Марко Рубио, назвав его «хозяином смерти и войны».
Глава государства заявил, что народ Венесуэлы ни при каких обстоятельствах не откажется от своей независимости и территориальной целостности, суверенитет страны будет защищен до конца.