Lula Trampa: Biz imperiyanın təbəəsi deyilik, hamımız suveren dövlətlərik
Braziliya prezidenti Luiz İnasio Lula da Silva ABŞ prezidentinin sosial media üzərindən dünyanı təhdid etməsini məsuliyyətsizlik kimi dəyərləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, jurnalistlərin suallarını cavablandıran Lula bildirib: “ABŞ kimi böyük bir ölkənin başçısının sosial şəbəkə üzərindən təhdid dili ilə danışması məsuliyyətli davranış deyil. Dünya dəyişib. Biz artıq imperiyanın təbəəsi yox, müstəqil və suveren xalqlarıq. Əgər o, gömrük rüsumları tətbiq edərsə, başqaları da ona qarşı eyni addımı ata bilər.
Braziliya lideri qlobal siyasətdə qarşılıqlı hörmət və ədalətli münasibətlərin vacibliyini vurğulayıb.

Brazilian President Luiz Inácio Lula da Silva has described the US president's threats to the world via social media as irresponsible.
The editorial office reports that Lula, answering journalists' questions, stated: “It is not responsible behavior for the leader of a great country like the United States to speak in a threatening tone via social media. The world has changed. We are no longer subjects of an empire, but independent and sovereign nations. If he imposes customs duties, others can take the same step against him.”
The Brazilian leader emphasized the importance of mutual respect and fair relations in global politics.