Lula Trampa: Biz imperiyanın təbəəsi deyilik, hamımız suveren dövlətlərik
Braziliya prezidenti Luiz İnasio Lula da Silva ABŞ prezidentinin sosial media üzərindən dünyanı təhdid etməsini məsuliyyətsizlik kimi dəyərləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, jurnalistlərin suallarını cavablandıran Lula bildirib: “ABŞ kimi böyük bir ölkənin başçısının sosial şəbəkə üzərindən təhdid dili ilə danışması məsuliyyətli davranış deyil. Dünya dəyişib. Biz artıq imperiyanın təbəəsi yox, müstəqil və suveren xalqlarıq. Əgər o, gömrük rüsumları tətbiq edərsə, başqaları da ona qarşı eyni addımı ata bilər.
Braziliya lideri qlobal siyasətdə qarşılıqlı hörmət və ədalətli münasibətlərin vacibliyini vurğulayıb.

Лула Трампу: Мы не подданные империи, мы все суверенные государства
Президент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва оценил угрозы президента США миру через социальные сети как безответственность.
Как сообщает редакция, отвечая на вопросы журналистов, Лула заявил: «Разговор главы такой большой страны, как США, на языке угроз через социальные сети не является ответственным поведением. Мир изменился. Мы больше не подданные империи, а независимые и суверенные народы. Если он введет таможенные пошлины, другие также могут предпринять аналогичный шаг против него.»
Бразильский лидер подчеркнул важность взаимного уважения и справедливых отношений в глобальной политике.