Livan prezidenti Mişel Avn, İsrailin Livana qarşı hücumlarından birinin şahidi olduğunu bildirərək, ölkənin suverenliyinin və vətəndaşlarının təhlükəsizliyinin qorunması üçün orduya İsrailin ölkə ərazisinə hər hansı bir müdaxiləsinə qarşı çıxmağı əmr etdi.
Redaksiya məlumat verir ki, Livanın rəsmi xəbər agentliyi NNA-ya görə, prezident Avn, İsrail ordusunun Livanın cənubundakı Belida qəsəbəsinə hücumundan sonra Baş Qərargah rəisi Rudolf Heykellə görüşüb. Görüşdə, İsrailin Belida bələdiyyə binasına zirehli texnika ilə basqın etməsi nəticəsində bir nəfərin həyatını itirməsi müzakirə edilib.
İsrail ordusu gecə saatlarında Livanın cənubundakı Mercaiyyun rayonuna bağlı Belida bölgəsindəki bələdiyyə binasına zirehli texnika ilə basqın edib və nəticədə bir əməkdaş həyatını itirib. Beyrutdakı Baabda Sarayında keçirilən görüşdə Avn, Heykeldən bir nəfərin həyatını itirdiyi basqınla bağlı məlumat alıb.

Lebanese President calls on army to confront Israeli attacks
Lebanese President Michel Aoun, stating that he witnessed one of Israel's attacks against Lebanon, ordered the army to confront any Israeli intervention on the country's territory to protect the country's sovereignty and the safety of its citizens.
Redaksiya reports that, according to Lebanon's official news agency NNA, President Aoun met with Chief of Staff Rudolf Heykel after the Israeli army's attack on the town of Belida in southern Lebanon. During the meeting, the death of one person as a result of Israel's raid on the Belida municipal building with armored vehicles was discussed.
The Israeli army raided the municipal building in the Belida area, part of the Marjayoun district in southern Lebanon, with armored vehicles during the night, resulting in the death of one employee. During the meeting held at Baabda Palace in Beirut, Aoun received information from Heykel regarding the raid in which one person lost their life.