Livan prezidenti Mişel Avn, İsrailin Livana qarşı hücumlarından birinin şahidi olduğunu bildirərək, ölkənin suverenliyinin və vətəndaşlarının təhlükəsizliyinin qorunması üçün orduya İsrailin ölkə ərazisinə hər hansı bir müdaxiləsinə qarşı çıxmağı əmr etdi.
Redaksiya məlumat verir ki, Livanın rəsmi xəbər agentliyi NNA-ya görə, prezident Avn, İsrail ordusunun Livanın cənubundakı Belida qəsəbəsinə hücumundan sonra Baş Qərargah rəisi Rudolf Heykellə görüşüb. Görüşdə, İsrailin Belida bələdiyyə binasına zirehli texnika ilə basqın etməsi nəticəsində bir nəfərin həyatını itirməsi müzakirə edilib.
İsrail ordusu gecə saatlarında Livanın cənubundakı Mercaiyyun rayonuna bağlı Belida bölgəsindəki bələdiyyə binasına zirehli texnika ilə basqın edib və nəticədə bir əməkdaş həyatını itirib. Beyrutdakı Baabda Sarayında keçirilən görüşdə Avn, Heykeldən bir nəfərin həyatını itirdiyi basqınla bağlı məlumat alıb.

Президент Ливана призвал армию противостоять израильским атакам
Президент Ливана Мишель Аун, заявив, что стал свидетелем одной из атак Израиля против Ливана, приказал армии противостоять любому вторжению Израиля на территорию страны для защиты суверенитета страны и безопасности ее граждан.
Редакция сообщает, что, по данным официального ливанского информационного агентства NNA, президент Аун встретился с начальником Генерального штаба Рудольфом Хейкеллом после нападения израильской армии на поселок Белида на юге Ливана. На встрече обсуждалась гибель одного человека в результате рейда Израиля на здание муниципалитета Белиды с использованием бронетехники.
Израильская армия ночью совершила рейд на здание муниципалитета в районе Белида, относящемся к району Марджаюн на юге Ливана, с использованием бронетехники, в результате чего погиб один сотрудник. На встрече, состоявшейся во дворце Баабда в Бейруте, Аун получил от Хейкелла информацию о рейде, в результате которого погиб один человек.