Livan yenidən müharibəyə cəlb olunub. Livan hökumətinin xəbərdarlıqlarına baxmayaraq, "Hizbullah" İranla İsrail arasındakı münaqişəyə qoşulub. Silahlı qrup özünü "müqavimət kampaniyası" adlandırdığı hərəkatın bir hissəsi olaraq cavab vermək haqqına malik olduğunu iddia edir.
Redaksiya xəbər verir ki, "Hizbullah" İsrailə hücumlar həyata keçirir, eyni zamanda İsrail də Livanın cənubunu və Beyrutun bəzi hissələrini bombalayır. Bu dəfə isə Livan hökuməti "Hizbullah"-ın hərbi fəaliyyətini qadağan etmək və silahlarını təhvil verməsini tələb etmək qərarına gəlib. Lakin qrup bu xəbərdarlığa məhəl qoymayıb.
Hazırda ABŞ, İsrail və İran arasındakı müharibə Livana yayıldığı üçün, "Hizbullah"-ın iştirakı Tehran üçün nə qədər faydalı ola bilər? Və nəticədə Livan hansı qiyməti ödəyəcək? Bu məsələlər "Inside Story" proqramında müzakirə olunub.
Proqramın təqdimatçısı Ceyms Beyz olub. Qonaqlar isə Beynəlxalq Böhran Qrupunun İraq, Suriya və Livan üzrə layihə direktoru Heyko Vimmen, İsrail Təhlükəsizlik Komandirləri rəhbərliyinin üzvü Nimrod Novik və Vaşinqtondakı Ərəb Mərkəzinin qeyri-rezident elmi əməkdaşı Nabil Xuri olub.

Ливан вновь втянут в войну. Несмотря на предупреждения ливанского правительства, "Хезболла" присоединилась к конфликту между Ираном и Израилем. Вооруженная группировка утверждает, что имеет право на ответные действия в рамках движения, которое она называет "кампанией сопротивления".
Как сообщает Redaksiya, "Хезболла" наносит удары по Израилю, в то время как Израиль также бомбит юг Ливана и некоторые части Бейрута. На этот раз ливанское правительство решило запретить военную деятельность "Хезболлы" и потребовать сдачи ее оружия. Однако группировка проигнорировала это предупреждение.
В настоящее время, поскольку война между США, Израилем и Ираном распространяется на Ливан, насколько выгодным может быть участие "Хезболлы" для Тегерана? И какую цену заплатит в итоге Ливан? Эти вопросы обсуждались в программе "Inside Story".
Ведущим программы был Джеймс Бейз. Среди гостей были Хайко Виммен, директор проектов Международной кризисной группы по Ираку, Сирии и Ливану, Нимрод Новик, член руководства Командования израильской безопасности, и Набиль Хури, научный сотрудник Арабского центра в Вашингтоне.