Livan yenidən müharibəyə cəlb olunub. Livan hökumətinin xəbərdarlıqlarına baxmayaraq, "Hizbullah" İranla İsrail arasındakı münaqişəyə qoşulub. Silahlı qrup özünü "müqavimət kampaniyası" adlandırdığı hərəkatın bir hissəsi olaraq cavab vermək haqqına malik olduğunu iddia edir.
Redaksiya xəbər verir ki, "Hizbullah" İsrailə hücumlar həyata keçirir, eyni zamanda İsrail də Livanın cənubunu və Beyrutun bəzi hissələrini bombalayır. Bu dəfə isə Livan hökuməti "Hizbullah"-ın hərbi fəaliyyətini qadağan etmək və silahlarını təhvil verməsini tələb etmək qərarına gəlib. Lakin qrup bu xəbərdarlığa məhəl qoymayıb.
Hazırda ABŞ, İsrail və İran arasındakı müharibə Livana yayıldığı üçün, "Hizbullah"-ın iştirakı Tehran üçün nə qədər faydalı ola bilər? Və nəticədə Livan hansı qiyməti ödəyəcək? Bu məsələlər "Inside Story" proqramında müzakirə olunub.
Proqramın təqdimatçısı Ceyms Beyz olub. Qonaqlar isə Beynəlxalq Böhran Qrupunun İraq, Suriya və Livan üzrə layihə direktoru Heyko Vimmen, İsrail Təhlükəsizlik Komandirləri rəhbərliyinin üzvü Nimrod Novik və Vaşinqtondakı Ərəb Mərkəzinin qeyri-rezident elmi əməkdaşı Nabil Xuri olub.

Lebanon Drags Itself into War: Hezbollah Engages in Battle with Israel
Lebanon has been drawn into war once again. Despite warnings from the Lebanese government, Hezbollah has joined the conflict between Iran and Israel. The armed group claims it has the right to respond as part of a movement it calls the "resistance campaign."
As reported by Redaksiya, Hezbollah is carrying out attacks on Israel, while Israel is also bombing southern Lebanon and parts of Beirut. This time, however, the Lebanese government has decided to ban Hezbollah's military activities and demand the surrender of its weapons. However, the group has ignored this warning.
Now that the war between the US, Israel, and Iran has spread to Lebanon, how beneficial could Hezbollah's involvement be for Tehran? And what price will Lebanon ultimately pay? These issues were discussed on the program "Inside Story."
The program was hosted by James Bays. The guests were Heiko Wimmen, Project Director for Iraq, Syria, and Lebanon at the International Crisis Group; Nimrod Novik, a member of the leadership of the Israel Security Commanders; and Nabil Khuri, a non-resident senior fellow at the Arab Center in Washington.