Lids United Mançester Yunaytedə 2-0 qalib gəldi
İngiltərə Premyer Liqasının 32-ci həftəsində keçirilən qarşılaşmada Leeds United 2-0 hesabı ilə üstünlük əldə edib. Görüşün 5-ci və 29-cu dəqiqələrində Noah Okaforun qolu komandananı irəli çıxarıb. Manchester United isə oyunun gedişində hesabı azaltmaq üçün mübarizə aparıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Manchester United 56-cı dəqiqədə Lisandro Martinez qırmızı vərəqə alaraq meydanı tərk etməklə 10 nəfərlə qalıb. Buna baxmayaraq, 69-cu dəqiqədə Casemiro fərqi 1-ə endirib. Qarşılaşma Leeds United-un 2-1 hesablı üstünlüyü ilə başa çatıb.
Bu nəticədən sonra 15-ci pillədə qərarlaşan Leeds United xallarını 36-ya çatdırıb. 3-cü yerdə olan Manchester United isə 55 xalda qalıb. Anadolu Ajansının internet saytında AA Haber Akış Sistemi (HAS) vasitəsilə abunəçilərə təqdim edilən xəbərlər, ümumiləşdirilərək yayımlanır; abunə üçün isə əlaqə saxlamaq tövsiyə olunur.

В матче 32-го тура Английской Премьер-лиги "Лидс Юнайтед" одержал победу со счетом 2:0. Голы Ноа Окафора на 5-й и 29-й минутах вывели команду вперед. "Манчестер Юнайтед" же боролся за сокращение счета по ходу игры.
Редакция сообщает, что "Манчестер Юнайтед" остался вдесятером на 56-й минуте, когда Лисандро Мартинес получил красную карточку и покинул поле. Несмотря на это, на 69-й минуте Каземиро сократил разрыв до одного мяча. Матч завершился победой "Лидс Юнайтед" со счетом 2:1.
После этого результата "Лидс Юнайтед", расположившийся на 15-й строчке, довел свои очки до 36. "Манчестер Юнайтед", занимающий 3-е место, остался с 55 очками. Новости, предоставляемые подписчикам через Систему новостного потока АА (СНП) на сайте Анатолийского агентства, публикуются в обобщенном виде; для подписки рекомендуется связаться.