Kerolayn Livittə Viktor Orbandan əməkdaşlıq təklifi gündəm yaratdı
ABŞ prezidenti Donald Trampın mətbuat katibi Kerolayn Livitt, Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanın diqqətçəkən təklifi ilə medianın gündəminə düşüb. Hadisə Trampın iştirakı ilə keçirilən görüş zamanı qeydə alınıb.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Tramp zarafatla Livittə müraciət edərək deyib: “Kerolayn, Orban səni öz yanında çalışdırmaq istəyir… Xahiş edirəm, bizi tərk etmə.” Trampın bu ifadəsi zalda gülüş doğursa da, müşahidəçilər Orbanın təklifinin simvolik olsa belə, diplomatik mesaj daşıdığını bildirir.
Kerolayn Livitt hazırda Ağ ev administrasiyasının Mətbuat katibidir və kommunikasiya xəttinin formalaşdırılmasında əsas fiqurlardan biri kimi çıxış edir. Analitiklərə görə, Orbanın bu jesti Vaşinqton ilə Budapeşt arasında siyasi dialoqun yeni mərhələyə keçdiyini göstərən siqnal kimi qiymətləndirilə bilər.

US President Donald Trump's press secretary Karoline Leavitt has made headlines with a notable offer from Hungarian Prime Minister Viktor Orbán. The incident was recorded during a meeting attended by Trump.
Our editorial team reports that during the meeting, Trump jokingly addressed Leavitt, saying: “Karoline, Orbán wants you to work for him... Please, don't leave us.” Although Trump's remark drew laughter in the hall, observers state that Orbán's offer, even if symbolic, carries a diplomatic message.
Karoline Leavitt is currently the Press Secretary for the White House administration and serves as one of the key figures in shaping the communication strategy. According to analysts, Orbán's gesture can be regarded as a signal indicating that the political dialogue between Washington and Budapest has entered a new phase.