Kerolayn Livittə Viktor Orbandan əməkdaşlıq təklifi gündəm yaratdı
ABŞ prezidenti Donald Trampın mətbuat katibi Kerolayn Livitt, Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanın diqqətçəkən təklifi ilə medianın gündəminə düşüb. Hadisə Trampın iştirakı ilə keçirilən görüş zamanı qeydə alınıb.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Tramp zarafatla Livittə müraciət edərək deyib: “Kerolayn, Orban səni öz yanında çalışdırmaq istəyir… Xahiş edirəm, bizi tərk etmə.” Trampın bu ifadəsi zalda gülüş doğursa da, müşahidəçilər Orbanın təklifinin simvolik olsa belə, diplomatik mesaj daşıdığını bildirir.
Kerolayn Livitt hazırda Ağ ev administrasiyasının Mətbuat katibidir və kommunikasiya xəttinin formalaşdırılmasında əsas fiqurlardan biri kimi çıxış edir. Analitiklərə görə, Orbanın bu jesti Vaşinqton ilə Budapeşt arasında siyasi dialoqun yeni mərhələyə keçdiyini göstərən siqnal kimi qiymətləndirilə bilər.

Пресс-секретарь президента США Дональда Трампа Кэролайн Левитт оказалась в центре внимания СМИ благодаря примечательному предложению премьер-министра Венгрии Виктора Орбана. Инцидент был зафиксирован во время встречи с участием Трампа.
Редакция сообщает, что во время встречи Трамп в шутку обратился к Левитт, сказав: “Кэролайн, Орбан хочет, чтобы ты работала у него… Пожалуйста, не покидай нас”. Хотя это высказывание Трампа вызвало смех в зале, наблюдатели отмечают, что предложение Орбана, даже если оно символическое, несет в себе дипломатический посыл.
Кэролайн Левитт в настоящее время является пресс-секретарем администрации Белого дома и выступает одной из ключевых фигур в формировании коммуникационной линии. По мнению аналитиков, этот жест Орбана можно расценить как сигнал о переходе политического диалога между Вашингтоном и Будапештом на новый этап.