Kadırovun böyrəkləri fəaliyyətini dayandırdı, xəstəxanadadır
Çeçenistan rəhbəri Ramzan Kadırovun səhhətində ciddi problemlərin yarandığı iddia olunur. Məlumatlarda bildirilir ki, onun böyrəklərinin fəaliyyətini itirdiyi və hazırda Qroznı şəhərində xəstəxanada müalicə aldığı qeyd olunur.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Ukrayna Müdafiə Nazirliyinin Baş Kəşfiyyat İdarəsinin məlumatına görə, Ramzan Kadırovun vəziyyəti səbəbindən ailə klanının üzvləri, o cümlədən xarici ölkələrdə yaşayan qohumları da Qroznıya gəliblər.
Mənbələrin bildirdiyinə görə, mövcud vəziyyət fonunda Kreml Çeçenistan rəhbərliyi üçün mümkün varis axtarışlarını fəallaşdırıb. Bu prosesin daxili siyasi sabitliyin qorunması məqsədi daşıdığı vurğulanır.
Ən çox müzakirə olunan namizədlər sırasında Maqomed Daudov, Apti Alaudinov və Ramzan Kadırovun böyük oğlu Əhməd Kadırovun adları çəkilir. Rəsmi qurumlar məsələ ilə bağlı hələlik açıqlama verməyiblər.

Сообщается о серьезных проблемах со здоровьем у главы Чечни Рамзана Кадырова. По имеющимся данным, его почки перестали функционировать, и в настоящее время он проходит лечение в больнице в Грозном.
Редакция, ссылаясь на источник, сообщает, что, по данным Главного разведывательного управления Министерства обороны Украины, из-за состояния Рамзана Кадырова в Грозный прибыли члены его семейного клана, в том числе родственники, проживающие за рубежом.
По данным источников, на фоне сложившейся ситуации Кремль активизировал поиск возможного преемника руководства Чечни. Подчеркивается, что этот процесс направлен на поддержание внутренней политической стабильности.
Среди наиболее обсуждаемых кандидатов упоминаются Магомед Даудов, Апти Алаудинов и старший сын Рамзана Кадырова Ахмад Кадыров. Официальные структуры пока не дали комментариев по этому вопросу.