İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin F-15 və F-35 qırıcıları Qırmızı dənizdən uzun mənzilli ballistik raketlər ataraq Qətərdəki Həmas rəhbərliyinə zərbə endirib.
Redaksiya WSJ-yə istinadla xəbər verir ki, əməliyyat ərəb ölkələrinin hava məkanından yan keçməklə həyata keçirilib və ABŞ tərəfinə yalnız bir neçə dəqiqə əvvəl xəbər verilib. Bu səbəbdən ABŞ prezidenti Donald Trampın hücumun qarşısını almağa vaxtı olmayıb.
Məlumata görə, raketlər Dohaya düşsə də, Həmasın ali siyasi rəhbərliyi zərbədən yayınmağa müvəffəq olub. Bununla belə, təşkilatın aşağı səviyyəli bir sıra nümayəndələri hücum nəticəsində həlak olublar.

Israel's attack in Qatar was carried out with missiles launched from fighter jets
Israeli Air Force F-15 and F-35 fighter jets struck Hamas leadership in Qatar by launching long-range ballistic missiles from the Red Sea.
The editorial office, citing WSJ, reports that the operation was carried out by bypassing the airspace of Arab countries, and the US side was informed only a few minutes beforehand. For this reason, US President Donald Trump did not have time to prevent the attack.
According to the information, although the missiles landed in Doha, Hamas's top political leadership managed to evade the strike. However, several lower-level representatives of the organization were killed in the attack.