İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin F-15 və F-35 qırıcıları Qırmızı dənizdən uzun mənzilli ballistik raketlər ataraq Qətərdəki Həmas rəhbərliyinə zərbə endirib.
Redaksiya WSJ-yə istinadla xəbər verir ki, əməliyyat ərəb ölkələrinin hava məkanından yan keçməklə həyata keçirilib və ABŞ tərəfinə yalnız bir neçə dəqiqə əvvəl xəbər verilib. Bu səbəbdən ABŞ prezidenti Donald Trampın hücumun qarşısını almağa vaxtı olmayıb.
Məlumata görə, raketlər Dohaya düşsə də, Həmasın ali siyasi rəhbərliyi zərbədən yayınmağa müvəffəq olub. Bununla belə, təşkilatın aşağı səviyyəli bir sıra nümayəndələri hücum nəticəsində həlak olublar.

Истребители F-15 и F-35 ВВС Израиля нанесли удар по руководству ХАМАС в Катаре, выпустив баллистические ракеты большой дальности из Красного моря.
Редакция со ссылкой на WSJ сообщает, что операция была проведена в обход воздушного пространства арабских стран, и американская сторона была уведомлена лишь за несколько минут до этого. По этой причине у президента США Дональда Трампа не было времени предотвратить атаку.
Согласно информации, хотя ракеты упали на Доху, высшее политическое руководство ХАМАС сумело избежать удара. Тем не менее, ряд представителей низшего звена организации погибли в результате атаки.