İsrailin Baş Nazirlik Ofisi, Pakistanın müdafiə nazirinin İsrailin məhv edilməsi çağırışını qəbuledilməz adlandırıb. Bu barədə İsrail Baş Nazirinin Ofisinin rəsmi "X" hesabında bəyanat yayılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrail tərəfi bu cür açıqlamanın istənilən hökumətdən, xüsusilə də sülh üçün bitərəf vasitəçi olduğunu iddia edən bir hökumətdən gəlməsinin dözülməz olduğunu vurğulayıb. Bəyanatda nazirin sözlərinin həddindən artıq qəzəbləndirici olduğu bildirilib.
İsrailin Baş Nazirlik Ofisi, bu cür bir bəyanatın sülh üçün bitərəf vasitəçi olduğunu iddia edən bir hökumətdən qəbuledilməz olduğunu xüsusi vurğulayıb. Onlar bildiriblər ki, heç bir hökumətdən bu cür ifadələrə dözmək mümkün deyil.

Israel's Prime Minister's Office has called Pakistan's defense minister's call for the destruction of Israel unacceptable. A statement to this effect was issued on the official "X" account of Israel's Prime Minister's Office.
The editorial office reports that the Israeli side emphasized that such a statement coming from any government, especially one claiming to be a neutral mediator for peace, is intolerable. The statement noted that the minister's words were extremely outrageous.
Israel's Prime Minister's Office specifically emphasized that such a statement is unacceptable from a government that claims to be a neutral mediator for peace. They stated that no government can tolerate such expressions.