İsrailin Baş Nazirlik Ofisi, Pakistanın müdafiə nazirinin İsrailin məhv edilməsi çağırışını qəbuledilməz adlandırıb. Bu barədə İsrail Baş Nazirinin Ofisinin rəsmi "X" hesabında bəyanat yayılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrail tərəfi bu cür açıqlamanın istənilən hökumətdən, xüsusilə də sülh üçün bitərəf vasitəçi olduğunu iddia edən bir hökumətdən gəlməsinin dözülməz olduğunu vurğulayıb. Bəyanatda nazirin sözlərinin həddindən artıq qəzəbləndirici olduğu bildirilib.
İsrailin Baş Nazirlik Ofisi, bu cür bir bəyanatın sülh üçün bitərəf vasitəçi olduğunu iddia edən bir hökumətdən qəbuledilməz olduğunu xüsusi vurğulayıb. Onlar bildiriblər ki, heç bir hökumətdən bu cür ifadələrə dözmək mümkün deyil.

Офис премьер-министра Израиля назвал призыв министра обороны Пакистана к уничтожению Израиля неприемлемым. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на официальном аккаунте Офиса премьер-министра Израиля в "X".
Редакция сообщает, что израильская сторона подчеркнула недопустимость подобных заявлений от любого правительства, особенно от правительства, которое заявляет о своей роли нейтрального посредника в мирном процессе. В заявлении отмечается, что слова министра являются крайне возмутительными.
Офис премьер-министра Израиля особо подчеркнул, что подобное заявление неприемлемо от правительства, которое заявляет о своей роли нейтрального посредника в мирном процессе. Они заявили, что никакое правительство не может терпеть подобные высказывания.