Pakistanın müdafiə naziri Xacə Asif İsrailə dair sərt bəyanatla çıxış edib. Nazir özünün "X" sosial media hesabında qeyd edib ki, İsrail bəşəriyyət üçün şərr və lənətdir; İslamabadda sülh danışıqları aparılarkən Livanda soyqırım törədilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Xacə Asif İsrailin əvvəlcə Qəzza zolağında, sonra İranda, hazırda isə Livanda günahsız mülki şəxsləri qətlə yetirdiyini və qan axıdılmasının davam etdiyini vurğulayıb. O, bu vəziyyətin beynəlxalq hüquqa zidd olduğunu bildirib.
Nazir əlavə edib ki, ümid edir və dua edir ki, Avropa yəhudilərindən qurtulmaq məqsədilə Fələstin torpağında bu xərçəngə bənzər dövləti quran insanlar cəhənnəmdə yansınlar. Bu ifadələr beynəlxalq arenada geniş rezonans doğurmuşdur.

Министр обороны Пакистана Ходжа Асиф выступил с резким заявлением по поводу Израиля. Министр отметил в своем аккаунте в социальной сети "X", что Израиль является злом и проклятием для человечества; геноцид совершается в Ливане, пока в Исламабаде ведутся мирные переговоры.
Редакция сообщает, что Ходжа Асиф подчеркнул, что Израиль убивает невинных мирных жителей сначала в секторе Газа, затем в Иране, а теперь в Ливане, и кровопролитие продолжается. Он заявил, что эта ситуация противоречит международному праву.
Министр добавил, что он надеется и молится, чтобы люди, создавшие это раковое государство на палестинской земле с целью избавиться от европейских евреев, горели в аду. Эти высказывания вызвали широкий резонанс на международной арене.