İsrail Müdafiə Qüvvələri (İMQ) tərəfindən verilən son məlumatlara görə, Livan sərhədindəki ərazilərdə Hizbullahın infrastrukturunun bərpası cəhdlərinin qarşısı alınıb. Bu əməliyyatlar, bölgədəki təhlükəsizlik vəziyyətinin sabitləşdirilməsi məqsədi daşıyırdı.
Redaksiya xəbər verir ki, İMQ-nin açıqlamasında terrorçuların Hizbullahın infrastrukturunu bərpa etmək səyləri ilə məşğul olduğu bildirilib. Əməliyyatlar zamanı bir sıra hədəflər məhv edilib və terrorçuların fəaliyyətinin qarşısı alınıb. Mənbələr, əməliyyatların dəqiq sayını və nəticələrini açıqlamasa da, bölgədəki vəziyyətin nəzarət altında olduğunu vurğulayıblar.
İsrail tərəfi, Livanla sərhəddəki təhlükəsizliyi təmin etmək üçün bütün lazımi tədbirlərin görüldüyünü bildirib. Bu əməliyyatlar, İsrailin öz vətəndaşlarını və sərhədlərini qorumaq əzminin bir göstəricisi kimi qiymətləndirilir. Beynəlxalq ictimaiyyət, bölgədəki gərginliyin azalması və sülhün təmin olunması üçün tərəfləri dialoqa çağırır.

Израиль сорвал планы "Хизбаллы" на границе
По последним данным, предоставленным Армией обороны Израиля (ЦАХАЛ), попытки "Хизбаллы" восстановить свою инфраструктуру в приграничных районах Ливана были пресечены. Эти операции были направлены на стабилизацию ситуации с безопасностью в регионе.
Редакция сообщает, что в заявлении ЦАХАЛ говорится о попытках террористов восстановить инфраструктуру "Хизбаллы". В ходе операций был уничтожен ряд целей, и деятельность террористов была пресечена. Хотя источники не раскрывают точное количество операций и их результаты, они подчеркнули, что ситуация в регионе находится под контролем.
Израильская сторона заявила, что принимаются все необходимые меры для обеспечения безопасности на границе с Ливаном. Эти операции расцениваются как демонстрация решимости Израиля защищать своих граждан и свои границы. Международное сообщество призывает стороны к диалогу для снижения напряженности в регионе и обеспечения мира.