İraq Respublikasının rabitə naziri Həyam Əlyasirin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyini diqqətə çatdırıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin və "Bilim Bakı" mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Nazir “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin, buradakı innovativ yeniliklərin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və sözügedən təcrübənin öz ölkəsində tətbiqində maraqlı olduqlarını ifadə edib.

A delegation led by the Minister of Communications of the Republic of Iraq, Hayam Elyasir, familiarized itself with the activities of the "ASAN xidmət" center.
Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Salmanov, who welcomed the guests, provided information about the "ASAN xidmət" centers created on the initiative of President Ilham Aliyev and the innovative solutions applied in public services, noting that Azerbaijan's intellectual brand is currently exported to more than 30 countries.
The guests also became acquainted with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN xidmət, the "ABAD" public legal entity, and the "Bilim Bakı" center.
The minister expressed that the activities of the "ASAN xidmət" centers and the innovative novelties there made a strong impression on them, and they are interested in applying the mentioned experience in their own country.