İraq Respublikasının rabitə naziri Həyam Əlyasirin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyini diqqətə çatdırıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin və "Bilim Bakı" mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Nazir “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin, buradakı innovativ yeniliklərin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və sözügedən təcrübənin öz ölkəsində tətbiqində maraqlı olduqlarını ifadə edib.

Делегация во главе с министром связи Республики Ирак Хайам Алиасир ознакомилась с деятельностью центра "ASAN xidmət".
Заместитель председателя Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Джейхун Салманов, приветствуя гостей, рассказал о центрах "ASAN xidmət", созданных по инициативе Президента Ильхама Алиева, и инновационных решениях, применяемых в государственных услугах, отметив, что в настоящее время интеллектуальный бренд Азербайджана экспортируется в более чем 30 стран.
Гости также ознакомились с деятельностью Инкубационного и Акселерационного центра "INNOLAND", Мобильного центра "ASAN xidmət", публично-правового юридического лица "ABAD" и центра "Bilim Bakı".
Министр выразил, что деятельность центров "ASAN xidmət" и инновации, применяемые здесь, произвели на них высокое впечатление, и они заинтересованы в применении данного опыта в своей стране.