İran yayım mərkəzi iddihamlara əsk olaraq ABŞ-ın keçmiş əməllərini xatırlatdı
İranın yayım şirkəti beynəlxalq ictimaiyyətə mühüm bir xatırlatma ünvanlayıb. Bu xatırlatma ABŞ-ın keçmişdə atdığı addımlarla bağlıdır və beynəlxalq hüquqa əməl etmə çağırışlarına cavab olaraq paylaşılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, yayım şirkətinin paylaşımında İranı beynəlxalq hüquqa əməl etməyə çağıranlara xatırlatma edilib. Bildirilib ki, 29 fevral 2026-cı ildə, məhz danışıqlar prosesinin ortasında, ABŞ İranın əsas siyasi və dini liderini, eləcə də bir neçə yüksək rütbəli hərbi məmurunu qətlə yetirib.
Bu bəyanat beynəlxalq münasibətlərdə qarşılıqlı öhdəliklər və etimad məsələlərinə diqqət çəkir. O, İranın beynəlxalq hüquqa uyğun hərəkət etməsi tələblərinə cavab olaraq, ABŞ-ın da oxşar standartlara riayət etməsinin vacibliyini vurğulayır.

Iran's broadcasting company has issued an important reminder to the international community. This reminder relates to actions taken by the United States in the past and was shared in response to calls for adherence to international law.
The editorial office reports that the broadcasting company's post reminded those calling on Iran to adhere to international law. It was stated that on February 29, 2026, precisely in the middle of the negotiation process, the United States assassinated Iran's main political and religious leader, as well as several high-ranking military officials.
This statement draws attention to issues of mutual obligations and trust in international relations. In response to demands for Iran to act in accordance with international law, it emphasizes the importance of the United States also adhering to similar standards.