İran raket məhdudiyyətlərini ləğv etdi
İranın milli təhlükəsizlik komissiyasının rəhbəri İbrahim Əzizi bəyan edib ki, ölkə raketlərin mənzilinə qoyulmuş məhdudiyyətləri aradan qaldırıb. Bu addım, İranın raket proqramında əhəmiyyətli bir dəyişiklik kimi qəbul edilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Əzizi bildirib: "Biz raketlərin mənzilinə qoyulmuş məhdudiyyətləri aradan qaldırmışıq. Uzun illər ərzində təmkin nümayiş etdirdik, lakin bu gün artıq özümüzə heç bir məhdudiyyət qoymuruq". Bu açıqlama İranın dövlət televiziyası tərəfindən yayımlanıb.
Bundan əlavə, İran İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun Aerokosmik Qüvvələrinin komandanı Məcid Musəvi qeyd edib ki, İran yalnız bir ton və ya daha ağır döyüş başlığına malik raketlərlə genişmiqyaslı zərbələrə keçir. Onun sözlərinə görə, zərbələr arasındakı fasilələr uzanacaq, lakin sonrakı raket hücumlarının miqyası və gücü əhəmiyyətli dərəcədə artırılacaq.

Иран снял ограничения на ракеты
Глава иранской комиссии по национальной безопасности Ибрагим Азизи заявил, что страна сняла ограничения на дальность полета ракет. Этот шаг рассматривается как значительное изменение в ракетной программе Ирана.
Редакция сообщает, что Азизи заявил: «Мы сняли ограничения на дальность полета ракет. Мы проявляли сдержанность на протяжении многих лет, но сегодня мы больше не накладываем на себя никаких ограничений». Это заявление было транслировано государственным телевидением Ирана.
Кроме того, командующий аэрокосмическими силами Корпуса стражей исламской революции Меджид Мусави отметил, что Иран переходит к широкомасштабным ударам только ракетами с боеголовкой весом в одну тонну или более. По его словам, интервалы между ударами увеличатся, но масштаб и мощность последующих ракетных атак будут значительно увеличены.