İran bu gün Hörmüz boğazında ikinci yük gəmisinə hücum edib. Bu barədə “Pars” agentliyi məlumat verir. Mənbədə qeyd olunur ki, Britaniyanın Dəniz Ticarəti üzrə Ticarət İdarəsi (British Maritime Trade Authority) hadisə ilə bağlı məlumat yayıb.
Redaksiya istinadla məlumat verir ki, Britaniyanın Dəniz Ticarəti üzrə Ticarət İdarəsinin məlumatına əsasən, yük gəmisi İrandan 8 mil qərbdə vurulub. Bildirilir ki, konteyner gəmisi İran Silahlı Qüvvələrinin xəbərdarlıqlarına məhəl qoymayıb və bu səbəbdən hücuma məruz qalıb. Nəticədə gəminin idarəetmə qülləsi ciddi zədələnib. Ekipaj üzvləri xəsarət almayıb. Həmçinin yanğın və ya yanacaq sızması qeydə alınmayıb.
Mənbədə vurğulanır ki, bu, bu səhər İran Silahlı Qüvvələrinin məcburedici tədbirlər tətbiq etdiyi ikinci gəmidir. İlk gəmi isə yerli vaxtla 07:55-də hücuma məruz qalıb.

Иран атаковал второе грузовое судно в Ормузском проливе
Иран сегодня атаковал второе грузовое судно в Ормузском проливе. Об этом сообщает агентство «Парс». Источник отмечает, что Британское управление морской торговли (British Maritime Trade Authority) распространило информацию об инциденте.
Редакция со ссылкой сообщает, что, по данным Британского управления морской торговли, грузовое судно было атаковано в 8 милях к западу от Ирана. Сообщается, что контейнеровоз проигнорировал предупреждения Вооруженных сил Ирана и по этой причине подвергся нападению. В результате серьезно повреждена рубка управления судном. Члены экипажа не пострадали. Также не зафиксировано пожара или утечки топлива.
Источник подчеркивает, что это второе судно, в отношении которого Вооруженные силы Ирана применили принудительные меры этим утром. Первое судно подверглось нападению в 07:55 по местному времени.