iOS 26.4, Apple Music, Podkastlar, CarPlay və daha çoxu üçün bir çox yeni xüsusiyyətləri ehtiva edən böyük bir yeniləmədir. Proqram təminatı hazırda beta versiyasında mövcuddur, burada onun ictimaiyyətə təqdim olunacağı vaxtı gözləmək olar.
Redaksiya məlumat verir ki, növbəti böyük iPhone yeniləməsi iOS 26.4 olacaq. Apple hələ də yeniləməni beta testindən keçirir, lakin x.4 buraxılışlarının tarixinə nəzər salaraq, iOS 26.4-ün ictimaiyyətə nə vaxt təqdim olunacağını yaxşı başa düşə bilərik. Keçmiş illərin yeniləmələrinin buraxılış tarixləri bunlardır:
iOS 18.4: 31 Mart, bazar ertəsi iOS 17.4: 5 Mart, çərşənbə axşamı iOS 16.4: 27 Mart, bazar ertəsi iOS 15.4: 14 Mart, bazar ertəsi
Apple, son bir neçə ildə mart ayına sadiq qalaraq, buraxılış ayında ardıcıl olub. Nəticədə, iOS 26.4-ün də mart ayında təqdim olunması çox ehtimaldır. Lakin buraxılış pəncərəsini daha da daraltmaq istəyiriksə, Apple-ın beta buraxılış tarixlərini də nəzərə almaq faydalıdır. iOS 18.4 və 16.4-ün ilk betaları fevralın ortalarından sonlarına qədər debüt etdi. iOS 17.4 və 15.4 üçün beta testi isə daha tez, yanvarın sonlarında başladı. Beləliklə, martın sonlarında təqdim olunan yeniləmələr fevral ayında beta testinə başladı, martın əvvəllərində təqdim olunanlar isə ilk betalarını yanvar ayında təqdim etdi. İlk iOS 26.4 betası keçən həftə, fevralın 16-da, iOS 18.4 və 16.4 tendensiyasını izləyərək gəldi. Beləliklə, iOS 26.4-ün ictimaiyyətə təqdim olunması tarixinin martın sonlarında olması gözlənilir. Apple artıq iki beta versiyasını təqdim edib, buna görə də test dövrü daha sürətli ola bilər və biz buraxılışı martın ortalarında görə bilərik. İstənilən halda, biz ictimaiyyətə iOS 26.4-ün təqdim olunmasından bir neçə həftə uzağıq. iOS 26.4-də gələcək yeni xüsusiyyətlər: Apple-ın son proqram təminatı yeniləməsi olan iOS 26.3-də yeni xüsusiyyətlər az idi. Lakin iOS 26.4 iPhone istifadəçiləri üçün daha çox şey təklif edir. Yeni xüsusiyyətlərə aşağıdakılar daxildir:
Apple Music, AI Playlist Playground aləti, albomlar və pleylistlər üçün yeni dizayn, konsert məlumatları və daha çoxu kimi beş yeni xüsusiyyətə malikdir.
Apple Podcasts təkmilləşdirilmiş, müasir video təcrübəsi qazanır
CarPlay, AI chatbot tətbiqləri və video oynatma dəstəyini təqdim edir
Sağlamlıq tətbiqi yeni Yuxu və Həyati göstəricilər məlumatlarını əlavə edir
Freeform, Apple Creator Studio-ya eksklüziv xüsusiyyətlər qazanır
Xatırlatmalar yeni 'Təcili' ağıllı siyahısına malikdir. Divar kağızı qalereyası yenilənib
iOS 26.4 betası, istifadəçilərə RCS üçün son-sona şifrələməni sınaqdan keçirməyə imkan verir, lakin Apple bildirir ki, bu xüsusiyyət bütün istifadəçilərə gələcək bir iOS yeniləməsinə qədər təqdim olunmayacaq.

iOS 26.4: Появляются новые функции
iOS 26.4 — это крупное обновление, включающее множество новых функций для Apple Music, Подкастов, CarPlay и многого другого. Программное обеспечение в настоящее время доступно в бета-версии, и ожидается, что оно будет выпущено для общественности.
Редакция сообщает, что следующее крупное обновление iPhone будет iOS 26.4. Apple все еще тестирует обновление в бета-версии, но, взглянув на историю выпусков версий x.4, мы можем лучше понять, когда iOS 26.4 будет выпущена для общественности. Даты выпуска обновлений прошлых лет:
iOS 18.4: 31 марта, понедельник iOS 17.4: 5 марта, вторник iOS 16.4: 27 марта, понедельник iOS 15.4: 14 марта, понедельник
Apple последовательна в месяце выпуска, придерживаясь марта в течение последних нескольких лет. В результате, весьма вероятно, что iOS 26.4 также будет выпущена в марте. Однако, если мы хотим сузить окно выпуска, полезно также учитывать даты бета-выпусков Apple. Первые бета-версии iOS 18.4 и 16.4 появились в середине и конце февраля. Бета-тестирование iOS 17.4 и 15.4 началось раньше, в конце января. Таким образом, обновления, выпущенные в конце марта, начали бета-тестирование в феврале, а те, что были выпущены в начале марта, представили свои первые бета-версии в январе. Первая бета-версия iOS 26.4 вышла на прошлой неделе, 16 февраля, следуя тенденции iOS 18.4 и 16.4. Таким образом, ожидается, что дата выпуска iOS 26.4 для общественности придется на конец марта. Apple уже выпустила две бета-версии, поэтому период тестирования может быть быстрее, и мы можем увидеть выпуск в середине марта. В любом случае, до публичного выпуска iOS 26.4 нам осталось всего несколько недель. Новые функции в iOS 26.4: В последнем обновлении программного обеспечения Apple, iOS 26.3, было мало новых функций. Однако iOS 26.4 предлагает больше для пользователей iPhone. Новые функции включают:
Apple Music имеет пять новых функций, таких как инструмент AI Playlist Playground, новый дизайн для альбомов и плейлистов, информация о концертах и многое другое.
Apple Podcasts получает улучшенный, современный видеоинтерфейс
CarPlay представляет приложения с ИИ-чатботами и поддержку воспроизведения видео
Приложение «Здоровье» добавляет новые данные о сне и жизненно важных показателях
Freeform получает эксклюзивные функции для Apple Creator Studio
Напоминания имеют новый интеллектуальный список «Срочные». Галерея обоев обновлена
Бета-версия iOS 26.4 позволяет пользователям тестировать сквозное шифрование для RCS, но Apple заявляет, что эта функция не будет доступна всем пользователям до будущего обновления iOS.