Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Kopenhagendə Moldova Prezidenti Maya Sandu ilə görüşüb.
Dövlət başçısı Moldovada keçirilmiş parlament seçkilərində Maya Sandunun rəhbərlik etdiyi hakim Fəaliyyət və Həmrəylik Partiyasının qələbə qazanması münasibətilə təbriklərini çatdıraraq bu seçkilərin Moldova xalqının iradəsini əks etdirdiyini deyib.
Moldova Prezidenti təbriklərə görə təşəkkürünü ifadə etdi. O da öz növbəsində Vaşinqtonda Ermənistanla Azərbaycan arasında Amerika Birləşmiş Ştatlarının şahidliyi ilə sülh gündəliyi üzrə əldə olunmuş nəticələr münasibətilə Prezident İlham Əliyevi təbrik edib.
Təbriklərə görə minnətdarlığını bildirən dövlət başçısı Ermənistanla Azərbaycan arasında sülh gündəliyi ilə bağlı əldə olunmuş nəticələrin tarixi əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərimizin inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, xüsusilə də enerji sahəsində əməkdaşlıq üçün geniş imkanların olduğu vurğulanıb.
Prezident Maya Sandu Moldovanın xüsusilə enerjiyə ehtiyac duyduğu zamanda Azərbaycanın göstərdiyi dəstəyin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретился с президентом Молдовы Майей Санду в Копенгагене.
Глава государства передал свои поздравления по случаю победы правящей Партии действия и солидарности, возглавляемой Майей Санду, на парламентских выборах в Молдове, заявив, что эти выборы отражают волю молдавского народа.
Президент Молдовы выразила благодарность за поздравления. В свою очередь, она поздравила Президента Ильхама Алиева с результатами, достигнутыми по мирной повестке между Арменией и Азербайджаном при посредничестве Соединенных Штатов Америки в Вашингтоне.
Глава государства, выразив благодарность за поздравления, заявил, что результаты, достигнутые по мирной повестке между Арменией и Азербайджаном, имеют историческое значение.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах развития двусторонних отношений, было подчеркнуто наличие широких возможностей для сотрудничества, особенно в энергетической сфере.
Президент Майя Санду отметила, что поддержка, оказанная Азербайджаном, особенно в то время, когда Молдова нуждается в энергии, высоко ценится.