Hukabi İranın nüvə planları və Avropaya təhdidlər barədə danışıb
İsrailə ABŞ səfiri Mayk Hukabi, İranın nüvə obyektlərini yenidən qurmağa çalışdığını və Avropanın da İranın hədəfində olduğunu bildirib. Bu barədə Tel-Əvivdəki Strateji Araşdırmalar İnstitutunda (INSS) çıxış edərkən danışıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Hukabi, İranın nüvə proqramını bərpa etməyə çalışdığını və bu istiqamətdə səylər göstərdiyini qeyd edib. O, həmçinin Avropanın da İranın diqqət mərkəzində olduğunu vurğulayaraq, bu məsələnin beynəlxalq təhlükəsizlik üçün ciddi nəticələr doğuracağını bildirib. Səfir, İranın nüvə fəaliyyətlərinin regional və qlobal sabitliyə təhdid yaratdığını vurğulayaraq, beynəlxalq ictimaiyyəti bu məsələyə daha ciddi yanaşmağa çağırıb.
Hukabi, İranın nüvə proqramının inkişafı ilə bağlı narahatlığını dilə gətirərək, bu məsələnin həlli üçün diplomatik səylərin vacibliyini vurğulayıb. O, ABŞ-ın bu istiqamətdəki siyasətini dəyərləndirərək, Vaşinqtonun İranın nüvə silahı əldə etməsinin qarşısını almaq üçün bütün vasitələrdən istifadə etməyə hazır olduğunu bildirib. Səfir, İranın nüvə fəaliyyətlərinin beynəlxalq hüquqa zidd olduğunu və bu cür addımların qəbuledilməz olduğunu vurğulayıb. Hukabi, İranın nüvə proqramı ilə bağlı məsələnin həllində beynəlxalq əməkdaşlığın əhəmiyyətini qeyd edərək, bu sahədə daha sıx əlaqələrin qurulmasının vacibliyini vurğulayıb.
Səfir, İranın nüvə obyektlərini yenidən qurmağa çalışdığını və Avropanın da İranın hədəfində olduğunu bildirərək, bu məsələnin həlli üçün beynəlxalq səylərin artırılmasının vacibliyini vurğuladı. O, ABŞ-ın bu məsələdəki mövqeyini bir daha təkrarlayaraq, İranın nüvə silahı əldə etməsinin qarşısını almaq üçün bütün diplomatik və digər vasitələrdən istifadə edəcəklərini bildirdi. Hukabi, İranın nüvə fəaliyyətlərinin regional və qlobal təhlükəsizliyə təhdid yaratdığını vurğulayaraq, beynəlxalq ictimaiyyəti bu məsələyə daha ciddi yanaşmağa və birgə səylər göstərməyə çağırdı.

Хукаби рассказал о ядерных планах Ирана и угрозах Европе
Посол США в Израиле Майк Хукаби заявил, что Иран пытается восстановить свои ядерные объекты, и Европа также находится под прицелом Ирана. Об этом он заявил, выступая в Институте стратегических исследований (INSS) в Тель-Авиве.
Redaksiya сообщает, что Хукаби отметил, что Иран пытается возобновить свою ядерную программу и прилагает усилия в этом направлении. Он также подчеркнул, что Европа находится в центре внимания Ирана, и заявил, что этот вопрос будет иметь серьезные последствия для международной безопасности. Посол подчеркнул, что ядерная деятельность Ирана представляет угрозу для региональной и глобальной стабильности, и призвал международное сообщество более серьезно отнестись к этому вопросу.
Хукаби выразил обеспокоенность развитием ядерной программы Ирана и подчеркнул важность дипломатических усилий для решения этой проблемы. Оценивая политику США в этом направлении, он заявил, что Вашингтон готов использовать все средства для предотвращения получения Ираном ядерного оружия. Посол подчеркнул, что ядерная деятельность Ирана противоречит международному праву и такие шаги неприемлемы. Хукаби отметил важность международного сотрудничества в решении вопроса, связанного с ядерной программой Ирана, и подчеркнул необходимость установления более тесных связей в этой области.
Посол заявил, что Иран пытается восстановить свои ядерные объекты, и Европа также находится под прицелом Ирана, подчеркнув важность наращивания международных усилий для решения этой проблемы. Он еще раз повторил позицию США по этому вопросу, заявив, что они будут использовать все дипломатические и другие средства для предотвращения получения Ираном ядерного оружия. Хукаби подчеркнул, что ядерная деятельность Ирана представляет угрозу для региональной и глобальной безопасности, и призвал международное сообщество более серьезно отнестись к этому вопросу и приложить совместные усилия.