“Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev bildirdi ki, Bakı üçün müharibə başa çatıb”.
Redaksiya “Sputnik Ermənistan”a istinadən xəbər verir ki, bunu Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrindən ibarət qrupun üzvü Areq Koçinyan Bakı səfərinə həsr olunmuş mətbuat konfransında çıxışı zamanı söyləyib.
“Hikmət Hacıyev Ermənistan cəmiyyətinə bir neçə mesaj çatdırmağımızı xahiş etdi. Bakı üçün münaqişə başa çatıb, azərbaycanlılar indiki “qeyri-müharibə” vəziyyətindən sülhə keçmək, Ermənistanla hərtərəfli və uzunmüddətli sülh qurmaq istəyirlər”, - Koçinyan Hikmət Hacıyevlə görüşün detalları barədə danışarkən deyib.
Onun sözlərinə görə, Hacıyev, həmçinin Azərbaycanın Ermənistana qarşı heç bir ərazi iddiasının olmadığını bir daha diqqətə çatdırıb.
Xatırladaq ki, 21-22 noyabr 2025-ci il tarixlərində “Sülh Körpüsü” Təşəbbüsü çərçivəsində Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrindən ibarət qrupun Azərbaycana səfəri baş tutub. Səfər zamanı “Sülh Körpüsü” Təşəbbüsü üzvləri Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev ilə görüşüblər. (“Qafqazinfo”)

"Hikmət Hacıyev, Assistant to the President of Azerbaijan - Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration, stated that for Baku, the war is over."
The editorial office, citing "Sputnik Armenia," reports that Areq Koçinyan, a member of a group of Armenian civil society representatives, said this during a press conference dedicated to his visit to Baku.
"Hikmət Hacıyev asked us to convey several messages to Armenian society. For Baku, the conflict is over; Azerbaijanis want to transition from the current 'non-war' situation to peace, and establish comprehensive and long-term peace with Armenia," Koçinyan said, speaking about the details of his meeting with Hikmət Hacıyev.
According to him, Hacıyev also reiterated that Azerbaijan has no territorial claims against Armenia.
It should be recalled that on November 21-22, 2025, a group of Armenian civil society representatives visited Azerbaijan within the framework of the "Peace Bridge" Initiative. During the visit, members of the "Peace Bridge" Initiative met with Hikmət Hacıyev, Assistant to the President of Azerbaijan – Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration. ("Qafqazinfo")