“Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev bildirdi ki, Bakı üçün müharibə başa çatıb”.
Redaksiya “Sputnik Ermənistan”a istinadən xəbər verir ki, bunu Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrindən ibarət qrupun üzvü Areq Koçinyan Bakı səfərinə həsr olunmuş mətbuat konfransında çıxışı zamanı söyləyib.
“Hikmət Hacıyev Ermənistan cəmiyyətinə bir neçə mesaj çatdırmağımızı xahiş etdi. Bakı üçün münaqişə başa çatıb, azərbaycanlılar indiki “qeyri-müharibə” vəziyyətindən sülhə keçmək, Ermənistanla hərtərəfli və uzunmüddətli sülh qurmaq istəyirlər”, - Koçinyan Hikmət Hacıyevlə görüşün detalları barədə danışarkən deyib.
Onun sözlərinə görə, Hacıyev, həmçinin Azərbaycanın Ermənistana qarşı heç bir ərazi iddiasının olmadığını bir daha diqqətə çatdırıb.
Xatırladaq ki, 21-22 noyabr 2025-ci il tarixlərində “Sülh Körpüsü” Təşəbbüsü çərçivəsində Ermənistan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrindən ibarət qrupun Azərbaycana səfəri baş tutub. Səfər zamanı “Sülh Körpüsü” Təşəbbüsü üzvləri Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev ilə görüşüblər. (“Qafqazinfo”)

«Помощник Президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмет Гаджиев заявил, что для Баку война окончена».
Редакция со ссылкой на «Sputnik Армения» сообщает, что об этом заявил член группы представителей гражданского общества Армении Арег Кочинян во время выступления на пресс-конференции, посвященной визиту в Баку.
«Хикмет Гаджиев попросил нас передать армянскому обществу несколько сообщений. Для Баку конфликт завершен, азербайджанцы хотят перейти от нынешнего состояния «невойны» к миру, установить всеобъемлющий и долгосрочный мир с Арменией», – сказал Кочинян, рассказывая о деталях встречи с Хикметом Гаджиевым.
По его словам, Гаджиев также вновь обратил внимание на то, что Азербайджан не имеет никаких территориальных претензий к Армении.
Напомним, что 21-22 ноября 2025 года в рамках Инициативы «Мост мира» состоялся визит группы представителей гражданского общества Армении в Азербайджан. В ходе визита члены Инициативы «Мост мира» встретились с помощником Президента Азербайджана – заведующим отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикметом Гаджиевым. («Qafqazinfo»)